Üsküdar Diş Hastanesi

Dişlerinize ve diş etlerinize bakım yapmak, ağız sağlığından çok daha fazlasıdır. Aslında ağız sağlığınız vücudunuzun geri kalanı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Sindirim sistemimize ve solunum sistemimize açılan kapı olan ağız, çoğu zaman vücudumuzun geri kalanına açılan pencere olarak da anılır. Bunun nedeni, ağzımızın sadece midemize ve akciğerlerimize erişim sağlaması değil, aynı zamanda diş etlerimizin yumuşak dokusunun da kan dolaşımımızı açığa çıkarmasıdır. Mükemmel ağız ve diş sağlığı konusunda gerekli günlük alışkanlıklar inanılmaz derecede basittir. Dişlerinizi fırçalama ve diş ipi kullanma rutinini takip ederek diş eti hastalıklarını, diş çürüğü ve kötü ağız hijyeniyle ilişkili daha ciddi sağlık risklerinin çoğunu önleyebilirsiniz.

Yumuşak bir diş fırçasıyla dişlerinizi günde iki kez iki dakika olmak üzere fırçalayın. Bu uygulama, yiyecek ve içeceklerden biriken plağı ortadan kaldırır. Dişlerinizin arasındaki ve diş eti çizgisi yakınındaki plakları temizlemek için günde bir kez diş ipi kullanın. Fırçalamanın ve diş ipi kullanmanın geride bırakmış olabileceği plak ve bakterilerin giderilmesinde ekstra bir adım atmak için günde bir kez gargara yapın. Bu bakım alışkanlıklarını sürdürmenin yanı sıra, iyi beslenme ve yaşam tarzı seçimleriyle ağız sağlığınızı iyileştirebilirsiniz:

Dentaliva Altunizade

Diş Tedavileri, hastalara ağız hijyeni sağlamak için hekim tarafından gerçekleştirilen işlemlerdir. İhtiyaca göre farklı tedaviler vardır ve bunlar estetik olarak porselen kaplama ya da medikal olabilir. 

Diş Beyazlatma: Diş minesinin orijinal rengini değiştiren her şeyin kimyasal maddeler kullanılarak uzaklaştırılmasıdır. Diş muayenesi ve uygun klinik öykü sonrasında konulan teşhise göre diş beyazlatma işlemi her hasta için en uygun prosedür seçilmesi.

Diş Kaplamaları: Dişlerde oluşan çürük, daha önce yapılan restorasyonlar, Kırıklar, renk değişiklikleri veya değişikliklerden kaynaklanan patolojik sorunlarıdır. Bu sorunları gidermek amacıyla dişin görünen yüzeyini kaplamayı amaçlayan estetik diş işlemleridir.

Diş İmplantları: Titanyum gibi zararsız bir maddeden yapılmış, kemiğe bağlanabilme ve implantı sabitleyebilme özelliğine sahip, vida şeklinde, yapay kök benzeri, diş implantı görevi gören taklit bir parçadır.

Ortodonti: Dişleri düzeltmek, aralarındaki boşlukları kapatmak, hizalamak veya düzensiz kapanışı düzeltmek için çıkarılabilir aparatların veya braketlerin kullanılmasını içeren diş tedavisidir. Periodontoloji: Bunlar diş etlerine ve diş çevresindeki diğer destekleyici yapılara saldıran hastalıklara odaklanan prosedürlerdir.

Endodonti: Kanal tedavisi olarak da bilinen, dişin içine etki ederek dişi, kemiği, onu çevreleyen diş etini ve işlevselliğini korumanızı sağlayan bir işlemdir.

Diş Protezleri: Eksik dişlerin yerine yapılan, ağız boşluğunun yumuşak ve sert dokuları tarafından desteklenen protez cihazlardır.

Ağız Cerrahisi: Ağız ve çene cerrahisi, diş yapısındaki hastalıkların, yaraların, bozuklukların tanı ve cerrahi tedavisiyle ilgilenen diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

Ağız Sağlığınız İçin Diş Hekimleri

Diş hekimleri ağız sağlığının sistem sağlığı açısından öneminin bilincindedir. Tedavi edilmediği takdirde daha ciddi sağlık sorunlarına dönüşebilecek zayıf noktaları tespit etme konusunda ön saflarda yer alıyorlar. Dolgu ve kök kanalları gibi prosedürler, bakteri ve enfeksiyonun diş etlerine, kemiklere ve kan dolaşımına daha fazla nüfuz etmesini engellemeyi amaçlar. Diş eti hastalığı, kardiyovasküler problemler, diyabet veya diğer sistemik hastalıklarla birlikte mevcut olduğunda, diş hekimi, insanların sağlıklarına yeniden kavuşmalarına yardımcı olmak için çalışan sağlık ekibinin önemli bir üyesidir. Diş hekimleri, sağlık ve hastalıklara ilişkin görsel kanıtları anında kaydedebilme avantajına sahipken, diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarının çeşitli laboratuvar testlerine güvenmesi gerekir. Daha da önemlisi, diş hekiminizin uygun diş bakımı konusundaki tedavi yöntemlerini ayrıca fiziksel sağlığınızı daha iyi kontrol etmenize de yardımcı olur. Doktor fobisi olan çocuklara, engelli kişilere ve lokal anestezinin yetersiz olacağı cerrahi operasyonlarda genel anestezi uygulaması tercih edilmektedir. Diş yaralanmalarında acil diş tedavi bölümünde uzman diş hekimi tarafından ağrıları dindirmek ya da kanal tedavisi uygulanır.

Dentaliva Üsküdar

Her gün ana içeceğiniz olarak bol miktarda su için. Şekerli ve dişlerinize yapışan yiyecekleri sınırlayın. Sigara içmekten ve tütün ürünlerini çiğnemekten kaçının. Daha önce diş eti veya diş hastalığı geçirmiş olsanız bile, şimdi iyi ağız hijyeni uygulama alışkanlığına sahip olarak sağlığınızı önemli ölçüde iyileştirebilirsiniz.

Üsküdar diş hastanesi size diş tedavilerindeki en son gelişmeleri sunuyoruz. Güzellik ve diş estetiği için en ileri teknoloji ve malzemelerle çalışıyoruz. dentaliva.com, hasta memnuniyeti ve kendilerini rahat bir ortamda hissetmeleri için hastalarına, tasarım ve konforu birleştirdiğimiz ve uzman diş hekimlerimiz tarafından desteklenen bir ortam oluşturulmuştur. Bekleme sürenizi keyifli hale getirmek için her türlü konfora sahip bir bekleme salonumuz bulunmaktadır.

Hastalarımıza için en iyi sonuçları garanti etmek amacıyla diş eti hastalıklarını önleme, teşhis ve tedavilerde yenilikçi teknolojideki deneyim ve sürekli büyüme ile karakterize edilmektedir. Altunizade diş hastanesinin yüksek kalitede tedavi hizmetleri sunmakta ve bu alanda uluslararası bir tercih noktası haline gelmektedir. Diş tedavisi için yurt dışından gelen hastaların kliniğimizi tercih etmeleri, sektörün gelişimine ve uluslararası alanda tanınmasına katkı sağlamaktadır. Hastalarımızın ağız sağlığı bizlerin önceliğidir.

Yorum Ekle