Zamak Döküm Parçalar Nedir?

Sanayi üretimlerinde kullanılan birçok ürün zamak dediğimiz metal alaşımdan yapılmaktadır. Diğer metaller ile kıyaslandığı zaman daha hafif ve daha dayanıklı olması ile öne çıkar. Bakır, çinko ve alüminyum karışımından oluşan zamak döküm firma olarak yaptığımız işlerdendir.Yirmi yılı aşkın bir süredir, döküm ve döküm kalıbı üretimi ile öne çıkan firmamız her türlü döküm işlerini yapmaktadır. Döküm işleri dışında döküm kalıpları da üreten Berk döküm olarak, ihtiyaç duyduğunuz hazır kalıpları da üretmekteyiz. Firma olarak sunduğumuz tüm hizmetleri ve referansları sitemiz sayfalarında görebilirsiniz.

Zamak Döküm Dayanıklı mı?

Sanayinin birçok türünde kullanılan parçalardan olan zamak döküm mukavemet gücü ile tercih edilmektedir. Çok çeşitli ürünlerin üretim parçalarından olan bu metal alaşımı hem esnek hem sağlamlığıyla bilinir. Otomotiv sanayiden tutun mobilya sanayine kadar kullanım alanı vardır. İyi bir iletken olduğu için elektrik sanayide de çok tercih edilir.Bu kadar çok kullanım alanı olan zamk döküm parçaların her çeşidini tesislerimizde üretmekteyiz. Tesislerimizde üretimi yapılan kalıp ve döküm parçalar uluslararası standartlara sahiptir. Sahip olduğumuz belge ve yetkileri sitemiz sayfalarında bulabilirsiniz.

Zamak Döküm Nasıl Yapılır?

Hem hafif hem de esneme düzeyi yüksek olan zamak döküm hafifliği ile de dikkat çekmektedir. Zamak döküm sırasında, 400 derece erime sıcaklığı kullanılır. Kapalı döngü ile yapılan döküm sırasında yüksek dayanım gücü sağlanır.Uzun yıllar süren üretim tecrübemiz sayesinde, iş ortaklarımıza kalıp ve taşlama hizmetlerini de eksiksiz sunmaktayız. Berk zamak döküm olarak, yüzey parlatma, kumlama ve aşırı kumlama işlemlerini de yapmaktayız.

Döküm Kalıbı Tasarımı

Firma olarak üretim sanayisine sunduğumuz hazır dökümler haricinde, özel üretim kalıpları da hazırlamaktayız. Müşterilerimizin istedikleri döküm kalıpları teknik ekibimiz tarafından tasarlanır. Bu tasarımlar ve çalışma prensipleri aktarılır. Bu sayede kendi kalıplarınızı kullanma ayrıcalığına kavuşursunuz.Otomotiv üretiminde kullanılan parçaların yaklaşık %20sini zamak döküm ürünleri oluşturmaktadır. Yine mobilya sektöründe de kulp, kol, menteşe aksamı derken bu oran % 22yi bulmaktadır. Böylesine önemli bir parça ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları,https://www.berkzamakdokum.com/ sayfalarında bulabilirsiniz.

Yorum Ekle