Doğum Günü Çiçekleri

İyi ki doğdun demenin en güzel hali, sevdiğimiz insanları değerli ve özel olduklarını hissettirecek çiçekler hediye etmektir. Sevdiklerinizi mutlu etmek için birbirinden güzel çiçekler arasından, onun için anlamlı ve özel olanları tercih edebilirsiniz. Değer verdiğiniz insanları, dünyaya geldikleri bu mutlu günde değerli hissettirmek ve bugünü daha da anlamlı kılmak için hediye edilecek en güzel hediye seçeneklerinden biri de çiçeklerdir. Doğum günleri geldiğinde her insan, sevdiği kişiler tarafından hatırlanmak ve bu güzel günün kutlanmasını ister. Özel tasarım çiçekler hediye etmek, doğum günlerinde sevdiklerini mutlu etmenin en zarif yoludur. Doğum günleri herkes için özeldir ve bugünde özel hissettirilmek pek çok kişi için önemlidir. 

Bu özel günlerde karşınızdaki kişilere samimi bir şekilde “iyi ki doğdun” demek demek için özel çiçek buketleri, gören herkesi mutlu edecek görsel güzelliğe sahiptir. Kokusuyla, renkleriyle ve güzel görünümüyle, uzun yıllardır sevgili dile getirmenin en güzel yoludur çiçek hediye etmek. Türkiye’nin önde gelen çiçekçilik markası İris Çiçekçilik, sevdiklerinizi doğum günlerinde mutlu etmenin kaliteli adresi. Taze ve şık duruşuyla ön plana çıkan doğum günü çiçekleri, kişilerin tercihine göre çeşitli tasarımlarla hazırlanır. Böylece her zevke uygun tasarım çiçek hazırlatabilirsiniz. 

Doğum Günü için Özel Seçimler

Sevdiklerimizi mutlu etmek, onlara sevdiğinizi hissettirmek günümüz şartlarında artık pek de kelimelerle sınırlı değildir. Günümüzde, gerçek sevgiyi ve samimi duyguları en güzel şekilde hissettirmek için birçok farklı yol olduğunu söylemek mümkündür. Değer verdiğiniz insanların özel gününde, bu farklı yollardan faydalanmak, uzak mesafelerde olsanız bile insanlara sevdiğinizi göstermeyi sağlar. Özellikle de duygularını ifade etmek konusunda zorluk çeken kişiler, görüntüsüyle etkileyen doğum günü çiçeğini tercih ederek, duygularını açığa çıkarabileceği gibi hoş bir an yaratabilir. Bu bağlamda düşünüldüğünde, doğum günü gibi bir özel günde, sevdiklerinize ona karşı olan duygularınızı ifade edebileceğiniz özel çiçekler vardır. Hayatınızda önemli bir yere sahip olan kişilerin, dünyaya geldiği bugünde yeni yaşının gelişini şık ve zarif bir çiçekle kutlayabilirsiniz. 

Doğum günü çiçek modelleri çeşitliliği noktasında başarılı bir işe imza atan İris Çiçekçilik, eşinize, kardeşinize, annenize, en yakın arkadaşınıza veya sevdiğiniz bir kişiye doğum günü buketi hazırlatmak için kaliteli bir adrestir. Online çiçek siparişi konusunda beklentileri karşılayan İris Çiçekçilik, en beğendiğiniz doğum günü buketini hızlı bir şekilde hazırlar ve aynı gün teslimatını gerçekleştirir.  

Doğum Gününde Hangi Çiçek Tercih Edilmelidir?

Doğum günü çiçekleri kategorisinde yer alan en güzel çiçek buketleri, her zevke ve her bütçeye hitap eden geniş çeşitliliğe sahiptir. Özel günlerde çiçek hediye etmek her ne kadar bazı kişiler tarafından klişe olarak görülüyor olsa da, tercih edilen görsel güzelliğiyle dikkat çeken bir çiçek buketinden etkilenmeyecek insan yoktur. Öyle ki sevdiğimiz kişiler tarafından düşünülmek çok kıymetli ve mutlu bir duygudur. Mis kokulu çiçeklerin sunduğu avantajlı özellikleri kullanarak, sevdiğini insanları bu özel gününde mutlu etmek için çiçek tercih etmek oldukça doğru bir seçimdir. Gören herkesin dikkatini çeken canlı çiçekler, sadece doğum günleri değil her özel gün için şık bir kurtarıcıdır. 

Çeşitli sebeplerden dolayı sevdiği insanlardan uzak mesafede olan kişilerin, online sipariş sistemi sayesinde sevdiği insanları mutlu etmesi çok kolay ve pratik bir yöntemdir. Doğum günü söz konusu olduğunda çiçek seçiminde özenle hareket etmek, doğru bir seçim yapmanıza yardımcı olur. Bu özel günde tercih edilecek çiçek, hediye edilecek kişinin zevklerine, yaşına ve ilişki durumuna göre farklılık gösterir. Mutluluk, sevgi ve neşeyi ifade eden çiçekler, anlamlı hediyeler olup hediye edildiği kişiye mutluluk duygusu uyandırır. Kırmızı güller, pembe güller, renkli aranjmanlar, gerberalardan oluşan bir buket gibi seçenekler sevdiğiniz kişileri mutlu etmeye yetecektir. Doğum günü çiçekleri seçeneklerinde bunlarla kısıtlı kalmayıp, kişilerin beğendiği çiçek türlerinden yana da tercih yapabilirsiniz.

Doğum Tarihine Göre Hangi Çiçek?

Her ayın kendine özel çiçeği bulunur. Sevdikleriniz yeni yaşlarına girerken, hatırlanmak, sevildiklerini özel bir hediyeyle görmek isterler. Bu noktada tercih edeceğiniz çiçek buketleri vardır. Her aya özel olan çiçekler arasından doğum günü ayına özel olan çiçeği buket yaptırarak anlamlı bir hediye tercih edebilirsiniz. Her ayın sembol çiçeğini şu şekilde sıralamak mümkündür; 

 • Ocak: Kardelen,
 • Şubat: Menekşe,
 • Mart: Sümbül,
 • Nisan: Papatya,
 • Mayıs: Zambak,
 • Haziran: Gül,
 • Temmuz: Nilüfer,
 • Ağustos: Karanfil,
 • Eylül: Yıldızpatı,
 • Ekim: Kadife Çiçeği,
 • Kasım: Krizantem,
 • Aralık: Atatürk Çiçeği.

Yukarıda yer alan çiçek seçeneklerini değerlendirerek, doğum günleri geldiğinde sevdiğiniz insanların doğdukları aya uygun farklı çiçek seçeneklerinden şık bir aranjman yaptırabilirsiniz. Bu şekilde hazırlanan çiçek buketleri ile sevdiklerinize eşsiz bir hediye sunar ve o günü unutulmaz hale getirebilirsiniz. 

Doğum Günü Çiçek Fiyatları

Doğum için özel olarak hazırlanan çiçek fiyatları, çiçek modelinin fiyatına, özelliklerine ve firmalara bağlı olarak değişir. Bu özel günü daha da özel hale getirmek için yapacağınız çiçek seçimi kadar çiçekçi firmasının da önemi büyüktür. Bu konuda dikkatli hareket etmek yapacağınız jest noktasında sizi bir adım öteye taşıyacaktır. Doğru firmayı tercih ederek çiçek satın almak, doğum günü sürprizinizi daha da başarılı bir şekilde yapmanızı sağlar. 

Doğanın insana sunduğu en güzel hediyelerin başında çiçekler gelir. Canlı çiçeğin, gerçek sevgiyi göstermek konusunda etkili bir araç olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek olup, özel günlerinde en güzel hediyesidir. Çiçek sektöründe üst düzey kalite unsurunu göz önünde bulundurarak hareket eden firmalar, geniş ürün portföyüne sahiptir. Bu sayede sevdikleriniz için en özel çiçek tasarımlarına sahip olabilirsiniz. Çiçek sektöründe özgün, kaliteli ve güvenilir bir şekilde aranjman yaptırmak için iriscicek.com tercih edebilirsiniz.

Yorum Ekle