Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Kadınların büyük bir bölümün adet döneminde sancı çektiği bilinir. Kadınlar her ay periyodik olarak yaşadığı regl süreci içerisinde yorgun ve halsiz düşer. Bir de bunun üzerine karın ağrısı ve şiddetli sancılar eklenince ağrılı kötü günler sizi bekler demektir. Bu dönemde uzmanlarında sürekli dile getirdiği gibi çok dengeli ve iyi beslenmek olmazsa olmaz kurallardandır.

adet sancısı

adet sancısı

Ayrıca ağrılarınızı biraz olsun azaltabileceğiniz bazı önlemleri kendinizce alabilirsiniz. İşte bu yazımızda siz değerli okuyuculara adet sancılarına karşı alabileceğiniz bazı önlemlere kısaca değindik. Siz de okuyun ve bilgileri ilk regl döneminde uygulayarak farkı kendiniz fark edin.

Regl Döneminde Ne Gibi Önlemler Alabilirim?

Adet sancısı çeken kişilerin aslında yumurtalıklarının iyi bir şekilde çalıştığını söyleyebiliriz. Peki sancı durumunda ne gibi önlemler alabiliriz. İlk olarak sizlere ılık duş almanızı tavsiye edebiliriz. Ilık duş sancınızı büyük ölçüde azaltacaktır. Yine çok klasik bir yöntem olsa da sıcak su ile karnınıza tampon yapabilirsiniz. Bu hareket kan dolaşımını hızlandırır.

sancı

sancı

Ayrıca bitki çayı içerek de sancınızı bir nebze de olsa azaltabilirsiniz. Bu çay türlerine papatya çayı, zencefil çayı, adaçayı, kuşburnu veya melisa çayı örnek gösterilebilir. Günde 3 bardağa kadar bu bitki çaylarından herhangi birini tüketebilirsiniz. Sizi büyük ölçüde rahatlatacağından emin olabilirsiniz. Çok yoğun sancı çekmeniz durumunda bir kadın doğum uzmanına gözükmeniz daha uygundur.

Yorum Ekle