Gözlerinizi Canlandırmak için Sihirli Formüller

Yaşlanma karşıtı endişeler söz konusu olduğunda, endişelenecek bir konumuz var. Donuk, yorgun bakan gözler, cilt gününüzü mahvetmek için yeterli, değil mi? Gözün beyaz kısmındaki sarılık, sizi daha yaşlı, daha yorgun veya üzgün gösterir. Ayrıca, diğer hastalıkların yanı sıra alerjik reaksiyonlar, glokom ve toksin birikimi gibi daha büyük sağlık sorunlarının bir işareti olabilir. Durum tıbbi değilse, göz beyazlatıcı damlalardan akıllı makyaj numaralarına kadar gözlerindeki beyazları daha beyaz hale getirmek için bu 4 ipucunu deneyebilirsiniz.

soya sütü

soya sütü

Gözlerinizi Anında Parlatmak için 4 İpucu

Göz Damlaları:  Gözlerinizin beyazlarını daha parlak hale getirdiğini iddia eden bol miktarda göz damlası var. Göz beyazlatıcı damlalar, gözlerinizdeki kırmızı veya sarı tonlara karşı koyacak mavi renktedir, böylece birkaç dakika içinde daha parlak ve daha beyaz görünürler. Onları düzenli olarak kullanmamaya özen gösterin, çünkü “rebound redness” denilen kızarıklık semptomları olabilir.

Soya Sütü: Soğuk soya sütüne birkaç pamuklu bez koyun ve gözlerinize tutun. Soğuk sıcaklık, soya sütünün içindeki anti-inflamatuar proteinlerle birlikte, kan damarlarını daraltarak gözlerinizdeki sarımtırak ve donuk rengi alır, ayrıca göz altı torbalarındaki şişliği azaltacaktır.

beyaz far

beyaz far

Beyaz Göz Farı:  Gözlerinizin iç köşelerinde sadece parıldayan beyaz bir göz farı kullanmak, bir dünya yaratabilir. Yüzünüzdeki en koyu, gölgeli yeri aydınlatmanın yanı sıra, sarı veya kırmızı gözlerinizi de aydınlatarak bakışlarınızı canlandırabilirsiniz.

Mavi Eyeliner veya Maskara:  Makyaj ile bir yaklaşım için, mavi göz kalemi veya maskara kullanın. Doğrudan olmasa da mavi göz makyajı görünümü değiştirebilir. Alt kirpik çizgisi boyunca parlatıcı astar uygulamak özellikle etkili olacaktır.

Yorum Ekle