AR-GE ve Kalite Uzmanı Olma Şartları, Ne Kadar Maaş Alır?

AR-GE bölümü işletme ya da kurumların sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Ayrıca uzmanlar firmanın yeni teknolojilerinin de araştırmasını gerçekleştirir.
AR-GE ve Kalite Uzmanı olma şartları nelerdir? Firmalar için teknoloji, ürün, materyal ya da yazılım alanında geliştirme çalışmaları yapan bu kişilere olan ihtiyaç her geçen gün artmaya devam ediyor.

Ar-Ge ve Kalite Uzmanı Ne İş Yapar?

Ar-Ge ve Kalite Uzmanı ne iş yapar? Ar-Ge ve kalite uzmanı, ürün alanında farklı ve yenilikçi projeler gerçekleştirir. Kalite uzmanları firma ve kuruluşların çıkarları doğrultusunda hareket eder. Arge uzmanlarının genel nitelikleri şu şekildedir;
• Teknoloji, yazılım dilleri, endüstri ya da ürü alanında gelişmeleri yakından takip eder,
• Arz talep ilişkisini dengeler,
• Haftalık, aylık, senelik rapor düzenler,
• Yeni ürünler geliştirir,
• ISO kalite sistemlerine uyumlu olarak çalışır,
• Çalıştığı kurumun araştırmalarını sürdürür,
• Şirket içi performansı arttırmaya yönelik programlar düzenler.
Ar-Ge ve kalite uzmanı olmak isteyen kişilerin sertifika alması gerekir. Bu konuda verilen kurslar yaklaşık bir ay aralığında sunulur. Bir aylık eğitim süreci sonucunda Ar-Ge ve kalite uzmanı olarak çalışabilirsiniz.

Ar-Ge ve Kalite Uzmanı Olmak Hangi Okul Okunur?

Ar-Ge ve Kalite Uzmanı olmak hangi okul okunur? Ar-Ge ve kalite uzmanı olmak için üniversitelerin, Mühendislik ve Fen Fakültelerinde eğitim almalısınız.

AR-GE ve Kalite Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

AR-GE ve Kalite Uzmanı ne kadar maaş alır? AR-GE ve Kalite Uzmanı alanında çalışmak isteyenler maaşlar konusunda araştırma gerçekleştiriyor. 2022 yılında maaş tutarları özel sektörde değişiklik gösterebiliyor. Arge uzmanı maaşları 5.040 – 10.380 TL arasında değişebiliyor. AR-GE ve Kalite Uzmanı olma şartlarını karşılayarak bu işte görev alabilirsiniz. Son zamanlar öne çıkmayı başaran bu meslek kurumlar tarafından da tercih ediliyor. AR-GE bölümü kurumların organizasyon ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. Arge uzmanları çalıştığı kurum ya da araştırma konusunda gerekli desteği fazlasıyla sunabiliyor. Gelişen teknolojileri yakından takip eden uzmanları ürün alanında değişen talepleri değerlendiriyor. Kurumun ihtiyaçlarına yönelik, yenilikçi fikirler üreten Arge mühendisleri birçok alanda göre alıyor.

Yorum Ekle