Klipsli Gözlük Modelleri

Küçük bir aparat ile numaralı gözlüğe bağlanan ve istenildiği zaman güneş gözlüğüne dönüştürülen gözlük modellerine klipsli gözlük denir. Önceleri sadece sinema filmlerinde görülen bu gözlük modelleri şimdilerde moda haline gelmiş durumda. Moda olmasının dışında bu kadar yoğun olarak kullanılmaya başlanmasının asıl sebebi kullanım kolaylığıdır. Klipsli gözlük modellerinin kullanım kolaylığı çoklu gözlüğü aynı anda kullanabilme imkânı tanımasıdır. Numaralı gözlük kullanan birisi dışarı çıkarken güneş gözlüğü de almak zorunda kaldığı günlerde yanında iki gözlük birden taşımak zorunda kalır. Kaldı ki dışarıya çıkılırken bu iki gözlükten biri mutlaka evde unutulur. Klipsli gözlükler hem tek gözlükle iki işlevi yerine getirme şansı tanır, hem de gözlüklerden birinin unutulma ihtimalini ortadan kaldırır.

Klipsli Güneş Gözlüğü Alırken Nasıl Bir Model Seçmek Gerekiyor?

Klipsli gözlük modelleri diğer güneş gözlükleri gibi ara sıra kullanılan bir ürün değildir. Göz rahatsızlığı sebebi ile kişilerin uyku dışı her hallerinde kullandıkları numaralı gözlükler ile birleşik olduğundan alınan gözlüğün ve camının kaliteli olmasına dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca gözlüğün yüz tipi ile uyumlu olmasına çok dikkat edilmelidir. Oval yüz tipi olanlar gönüllerinin istediği şekilde çerçeve satın alabilirler. Ancak yuvarlak yüzlü insanlar o kadar şanslı değiller. Çok beğenseler dahi asla yuvarlak görünüme sahip gözlük modellerine yaklaşmalılar. Üçgen yüz tipine sahip olanlar ise alt kısmında ince bir çerçeve olan ya da hiç çerçevesi olmayan ürünler seçmeye özen gösterirlerse yüz hatlarında bulunan üçgen yapı göze gelmeyecektir.

Klipsli Gözlük Modellerinde Kadın Erkek Ayrımı Var Mıdır?

Klipsi gözlük modelleri aslına bakılırsa iki ayrı gözlüğün bir arada kullanılmış halidir. Bu sebeple genelde kadın ve erkek şeklinde iki ayrı kullanımı yoktur. Ancak yine de hatların keskinliği, kalınlığı ve çerçevenin rengi kişilere kadın için mi yoksa erkek için mi daha uygun olacağı hakkında minik ipuçları verebilir. Canlı ve renkli çerçeveler daha çok kadınlar tarafından tercih edilirken, kalın çerçeveli gözlükler ise erkeklere hitap ediyor.

Klipsli güneş gözlükleri hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.asaloptik.com.tr/klipsli-gozluk sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Ekle