Yılbaşı Sofraları İçin Öneriler

2017 yılı bitmek üzere, bir yılı daha geride bırakıyoruz. Bir yaş daha alıyoruz ve belki biraz daha ölüme yaklaşıyoruz. Ne olursak bugün hayattayız ve nefes aldığımız sürece umut bitmiyor.

yılbaşı

yılbaşı

Yeni yıl demek, yeni umutlar demek, yeni beklentiler, yeni düşler demek. Tüm bunların yanında hepimiz yeni yıla girerken eski yılı geride bırakmak adına farklı şekillerde yeni yıla giriyoruz ve biz de bu yıl evinde yeni yıl kutlayacak olanlara yılbaşı sofraları için kimi önerilerde bulunmak istiyoruz.

Nasıl Bir Sofra Kurmalı?

Evet, siz o evde yeni yıla girmeye karar verenlerden iseniz ve sevdikleriniz ile toplanarak yeni yıl yemeği yiyecek iseniz, o zaman gelin size birkaç öneride bulunalım.

Öncelikle yılbaşı hazırlarken tüm klişelere uygun bir yemek sofrası hazırlamanız gerektiği yanılgısına düşmemelisiniz ve gönlünüzce en iyi yaptığınız, gelen sevdiklerinizin hoşlanacağı türden yemekler hazırlamanız gerektiğini unutmamalısınız.

yılbaşı  sofrası

yılbaşı sofrası

Sonuçta hindi yapılır diye bir kaide yok üstelik hindi Hristiyanların şükran günlerinde genellikle yedikleri bir yiyecek ama bizde durum tam olarak böyle değil. Ama elbette hindi seviyorsanız kestaneli  hindi dolması, iç pilav, mevsim salatası, kabak tatlısı gibi bir menü oluşturabilirsiniz. Çorba ve ara başlangıçlar da unutulmamalı.

Hazırlanan sofra da yılbaşı ritüeline uygun bir biçimde dekore edilmeli. Masada mumlar, odanın içinde hafif tütsüler unutulmamalı. İçecek olarak ise alkollü ya da alkolsüz tercih sizin.

Yorum Ekle