Enerjik ve Zinde Uyanmanın Yolları

Sabah alarmın sesini duyar duymaz erteleyen ve bu yüzden de işine geç kalanlardan mısınız? Dert etmeyin her şeyin bir kolayı var. Sabahları daha enerjik ve zinde uyanabilmenin de öyle. Elbette size erken yatmanızı önermeyeceğiz, bizim önerimiz biraz daha işinizi kolaylaştıracak cinsten. Sadece biraz irade…

mutlu uyanmak

mutlu uyanmak

Alarm çaldı, sol gözünüzü zorla açtınız ve alarmı susturdunuz. Yeniden uykuya dalmayı engellemek için derin derin nefes alın. Gözlerinizi hızlı hızlı çevirin. Etrafınıza bakın ve gözlerinizi sık sık açıp kapatın. Yataktan çıkarken önce sol ayağınızı yere basın. Bu sayede beyniniz konumunu toparlar ve uyanması çok daha kolay olur. Bir bardak su da tıpkı yüzünüzü yıkar gibi zihninizde uyanma etkisi yaratacaktır.

Pazartesine Sendromsuz Başlamak Mümkün!

Pazartesi şüphesiz ki en sevimsiz gün olarak gözüküyor. Pazar gününün salaşlığından sonra pazartesine geçiş süreci elbette biraz sıkıntılı olacaktır. Üstelik pazartesi sendromu olarak adlandırdığımız bu durumdan sıyrılmak da mümkün. İlk olarak zihnimizden bu güne dair bütün olumsuzlukları atmamız gerekiyor. Sonrasında şekillendirmek çok daha kolay olacaktır.

zinde uyanmak

zinde uyanmak

Pazartesi gününü biraz daha rahat geçirebilmek için güne mutlaka enerjik başlamaya dikkat edin. Yukarıdaki adımlardan ziyade, müzik ve egzersiz de günü kurtarmanıza olanak sağlar. Uyanır uyanmaz müziğin sesini açın ve mümkünse enerjinizi gölgelemeyecek müzikleri seçin. Biraz egzersiz yapmak da emin olun birçok şeyi değiştirecektir.

Yorum Ekle