Afro Bandana Nasıl Takılır?

Afrikalı kadınların en çok kullandığı saç aksesuarlarından biri de bandanalar. Özellikle yaz aylarında oldukça kullanışlı olan ve rengârenk desenlerle yazı tam anlamıyla yansıtan bandanalar, sizin de güzelliğinize güzellik katabilir. Ancak doğru şekilde taktığınız müddetçe! Saçlarınızı salaş bir şekilde topladıktan sonra, bandananızı hazırlayarak oldukça kısa bir sürede hazırlığınızı tamamlayıp evden çıkabilir, kötü saç günlerinizi de kusursuz güzellikle tamamlayabilirsiniz.

afro bandana

afro bandana

Bandanayı Üçgen Hale Getirin

Afro bandana kullanmak için öncelikle geniş bir eşarba ihtiyacınız olacak. Bu eşarbı iki çapraz ucundan birleştirerek üçgen hale getirmeniz gerekiyor. Tam bir üçgen söz konusu olmazsa, hayal ettiğiniz görüntü de ortaya çıkmayabilir.

Geniş Köşeyi Ensede Bırakın

Eşarbı üçgen hale getirdikten sonra geniş olan köşeyi enseye göre hizalayın. Sonrasında uç kısmı alnınıza gelecek şekilde, diğer iki ucundan alnınızın ortasında bağlayın. Eşarbın ortada kalan ucunuz bağladığınız kısmın altına sıkıştırmaya çalışın. Eşarp köşeleri uzun kaldıysa o kısımda bir fiyonk da yapabilirsiniz.

bandana

bandana

Tel Tokalardan Yararlanın

Gün boyu Afro bandana ile güzelliğinizi korumak için birkaç tel toka kullanarak kendinizi garantiye alın. Yapmanız gereken tek şey, eşarbın kayma ihtimaline karşı birkaç noktadan, çok da belirgin olmayacak şekilde tel toka takmak. Özellikle saçlarınız temizse bandananın kayması çok daha kolay olabilir. Bu sebeple tel tokalar bandana kullanırken de kusursuz bir kurtarıcı olarak hayatınızı kolaylaştırmaya devam edecektir.

Yorum Ekle