Evimin Dış Cephesini Ne Sıklıkta Boyamalıyım?

Bazı profesyoneller, iyi görünmesini sağlamak için evinizin dışını 4-6 yıl gibi kısa bir sürede yeniden boyamanız gerektiğini söyleyecektir; diğerleri işin yapılması için 15 yıl kadar kullanım ömrü olduğunu öne sürebilir. Evinizin dış cephesinin tamamen boyanması oldukça maliyetli olabilir, bu yüzden tahminler ne kadar doğrudur?

cephe boyama

cephe boyama

Aslında düşük veya yüksek, hepsi doğru olabilir. Birçok ev 10 yıldan fazla tekrar boyanmaya ihtiyaç duymaz. Ancak, evinizin dışını hangi sıklıkla yeniden boyamanız gerektiği için birkaç değişken geçerlidir; yaşadığınız yer, evinizin yapılacağı malzeme türü ve projede kullandığınız malzemelerin kalitesi.

Dış Cephe Boyasında Malzemeler Nasıl Seçilmeli?

Dünyada yaşadığınız yere ve iklime bağlı olarak, evinizdeki dış boya ihtiyaçları farklı olacaktır. Fakat boyama konusunda iş için doğru ve kaliteli araçlar olması önemlidir. Doğru boya seçimi kritiktir ve renk anlamına gelmez. Günümüzde, akrilik lateks boyaların sertleşmesine, blisterleşmesine, çatlamasına veya yıllar boyunca küflenmesine yol açma olasılıkları daha düşüktür ve bu sayede onları daha önceki daha iyi bir seçim haline getirir. Seçtiğiniz boyanın kalitesi dayanıklılığına katkıda bulunacağından, yüksek kaliteli boyalar ve boyama malzemeleri seçmeniz önemlidir.

dış cephe

dış cephe

Düzenli bakım, evinizin boyasını daha uzun süre tutmanıza da yardımcı olacaktır. Evinizin dışını her yıl, ya da birkaç yılda bir kez inceleyin. Nem, hasar, soyma ve çatlama belirtileri arayın; kabarma ve çatlak gibi hasar gören tüm alanların giderilmesi, en kısa zamanda bir dış boya işinin ömrüne yıllar katabilir.

Yorum Ekle