20’li Yaşlarda Cilt Bakımı

Cilt bakımına her yaşta dikkat edilmesi hem sağlıklı hem de genç bir cilde sahip olunmasını sağlar. Gelecek yıllarda güzel bir cilde sahip olmak için 20’li yaşlarda özen göstermek hemde yaşın getirdiği doğallığı yaşamak açısından önemlidir. Bu yaşlarda daha diri olan cilt için üç aşamada bakım gerçekleştirilmelidir. Bunlar; cildi temizlemek, nemlendirmek ve arındırmaktır.

cilt

cilt

Cilt Bakımı

Sabah, akşam olmak üzere günde 2 kere temizlik yapmak gereklidir. Bu temizliği yaparken kullanacağımız ürünlerin cilt tipinize uygun olması gereklidir. Temizlik işleminden sonra yine cildinize uygun bir tonik ile makyaj kalıntıları temizlenmelidir. En son olarak yine cildinize uygun bir nemlendirici ile temizlik işlemleri sırasında cildinizin kaybettiği nemi geri kazandırmaktır.

Cildiniz yağlı ise haftada 1 kez, kuru ise haftada 2 kez peeling uygulanabilir. Peeling siyah noktaları ve ölü hücreleri ciltten uzaklaştırır. Cildin yumuşak olmasına yardım eder. Ayrıca özel günlerde canlandırıcı serum uygulamak da cildin parlamasında ve bakımlı görünmesinde etkilidir. Göz çevresine de krem sürmek ileride oluşabilecek kırışıklıkların önüne geçer.

cilt bakımı

cilt bakımı

Cildinizin sağlıklı görüntüye kavuşması için, ayda 1 kez cilt bakımı yaptırılabilir. Makyaj ile asla uyunmamalıdır, makyajınızı ve göz çevrenizi iyice temizlediğinizden emin olun. Bu aşamada makyaj mendilleri kurtarıcınız olabilir.

Cildinizi daha doğal göstermek için nötr renkler kullanılabilir.  Kaş aldırma konusunda bir estetiysen başvurmak kaşın doğal görüntüsünü bozmamak için önemlidir. Banyo ve duş sırasında vücut peelingi yapmak, vücut bakımında atlanmaması gereken adımlardandır.

Yorum Ekle