Gribe Karşı Alınacak Önlemler

Kış mevsimi içindeyken genç yaşlı birçok kişinin hem salgın nedeniyle hem de soğuk havaların olumsuz etkisi yüzünden gribe yakalanması işten bile değil. Bu yüzden kendimizi grip gibi illet hastalıklardan korumamız gerekir. Dolayısıyla bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için gripten korunmanıza yardımcı olan bazı önerilerden söz edeceğiz.

grip

grip

Portakal Suyu İle Gripten Korunun

Soğuk havada insan vücudundaki bağışıklık sistemi zayıflar. Bu nedenle etrafımızdaki birçok kişide de gördüğümüz gibi genellikle üst solunum yolu rahatsızlıkları yaşanır. Sizde gripten kurtulmak için ve vücut direncini arttırmak için kesinlikle vitamini bol olan meyvelerden tüketmelisiniz. Özellikle C vitamini herkesin bildiği gibi bağışıklık sistemini koruyan önemli bir etkisi var. Genç yaşlı ve çocuklar bu soğuk kış günlerinde kesinlikle her gün bir bardak taze portakal suyu tüketmelidir. Uzmanların önerdiği bu yöntem gripten korunmak için oldukça etkili.

grip olmak

grip olmak

Belli bir yaşındaki insanın kesinlikle ortalama bir günde 60 miligram düzeyinde C vitamini alması gerekli. Bu nedenle bir bardak portakal suyuyla bu ihtiyacınızı kolayca giderebilirsiniz. Bunun yanında kışın vazgeçilmez meyvesi mandalinada bol bol tüketilebilir.

Yorum Ekle