Saç Ekiminde ki Yöntemler Ve Çözüm Yolları Nelerdir?

Saç incelmesi, her insan da meydana gelen ciddi yönde ki bir sağlık sorunudur. Saç sorunları kimi insanda incelme sorunuyla ortaya çıkarken, kimi insanda saç dökülmesi yönünde belirtiler gösterir. Saç dökülmelerine maruz kalan kişiler, öz güven zedelenmesi ve sosyal yaşamlarına olumsuz yönde etki eden sorunlarla karşılaşmaktadır. Saçlar, kişilerin genel görüntüsünü olumsuz yönde etkilerken, bu durum rahatsız edici bir hale gelir. Saçları dökülen bir kişi, diğer kişilere oranla daha yaşlı görünürken, estetik görünüm açısından rahatsız edici bir boyut alır. Saç ekimi bu sorun ve sıkıntıları gidermek amacıyla geliştirilen ve amacına çok kısa bir süre içinde ulaşarak, kişilere kaybedilen saçları geri kazandırma yönünde büyük bir önem kazanmıştır.

saç ekimi

Doğru Kararları Alın, Verici Bölgeyi Travmadan Koruyun!

Saç ekim operasyonuna başlamadan önce, doğru kararları almak çok önemli bir detaydır. Bu önemli detaylar, doğal bir sonucu elde etmek ve verici bölgeyi travma durumundan korumak yönünde olmalıdır. Doğru bir saç ekimi, dökülme ihtimaline karşı, dayanıklı bir bölgeden saç alınmasını ve alınan saç köklerini tedavi edilecek bölgeye implante etmeyi içerir.

FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu) Nedir?

Fut yöntemi, Kafa derisinin alt kısmından aşağıya doğru uygulanan ve ince bir kafa derisi çıkarılan geleneksel bir tekniktir. Çıkarılan Saç folikülleri incelenmek üzere mikroskop altında tek bir birime olarak ayrılır. Şerit ile çıkarılan kafa derisi dikilmek üzere alınır. Ekstraksiyon fazı alternatif tekniklere göre daha hızlı olmasına rağmen, kısa saç kullanımında görülebilen, bir yara izi bırakmaktadır. Yara izi bırakması sebebiyle günümüzde çok fazla kullanılmamaktadır.

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) Nedir?

Kıl folikülü veya folikülünün, deride oluşturulan küçük bir dairesel kesim ve küçük bir açık delik bırakılmasıyla kafa derisinden çıkarılma işlemi için bir delme tekniğinin kullanıldığı geleneksel bir tekniktir. Yapılacak olan işlem Cerrahın tedavi bölgesini kapsayacağı ve foliküle sahip olana kadar tekrarlanma işlemidir. Açılan delikler donör alanı boyunca küçük beyaz yaralara dönüşür ve iyileşir. Cerrahın becerisi bu noktada çok önemlidir. Dikkatli olunmadığı taktirde belirsiz bir hal alabilir. Yara izleri hızlı bir şekilde iyileşirken, bu izler FUT’DEN daha az görünür.

Yorum Ekle