Kahve Telvesi Ve Faydaları

Türk kahvesi bizlerin kültüründe olmazsa olmaz bir yerdedir. Günde herkese en az bir defa tüketmiş olduğu Türk kahvesi birçok faydaya sahiptir. Sohbetlerin en vazgeçilmez eşlik eden olan Türk kahvesinin telvesinin de birçok faydası bulunuyor. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza Türk kahvesinin telvesini atmamanız için bazı sebepler öne sürdük, mutlaka okumalısınız.

kahve telvesi

kahve telvesi

Kahve Telvesi Mucizesi

Türk kahvesi içtikten sonra dibinde kalan telve aslında birçok kişi tarafından yıkanıp temizleniyor. Fakat telve ile selülitlerinizi ve oluşan çatlaklarınızı engelleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

telve

telve

Özellikle kışın çetin günlerinde ellerimizde çatlaklar oluşabiliyor. Türk kahvesinin telvesini ellerinize sürün. Masaj yaparak iyice yedirin. Daha sonra beş dakika bekletip yıkayın. Ellerinizin nasıl yumuşak bir yapıya sahip olduğunu fark edersiniz. Cilt ile temas ettiğinde kan dolaşımını hızlandıran Türk kahvesi telvesi toksin maddelerden arınmamıza yardımcı olur. Parkinson hastalığına çok iyi gelen kahveyi sindirim sistemi sorunu olan kişilerin mutlaka tüketmesi gerekir. Çünkü bağırsakların daha düzenli çalışmasını sağlar, hazmı kolaylaştırır Dinlenmeye yardımcı olan, enerji veren etkisi vardır.

Yorum Ekle