Parçalama Makinaları

Atık geri dönüşümü konusundaki artan endişeyle, endüstriyel parçalama makinelerine olan talep de artmaktadır. Geri dönüştürülmüş yönetim konseptini kullanmaya adanmış birçok sanayi kuruluşu vardır. Çeşitli malzemelerin geri dönüşüm sürecini etkin ve kolay bir şekilde yürütmek için sayısız ekipman ve araç vardır.

Rotor makasları, granülatörler ve dikey parçalayıcılar bazı parçalama makinalarıdır. Atık öğütme ile ilgili çeşitli uygulamaları kapsar. Genel olarak kağıt, plastik, ahşap, ticari veya evsel atıkları parçalamak için parçalama makinaları kullanılır. Parçalama makinaları hangi amaçlarla kullanılır?

Endüstriyel Parçalayıcıların Avantajları

Endüstriyel parçalama makinaları imalat, katı atıkların azaltılması, katı atıkların geri dönüşümü, su atığı arıtımı ve güvenlik, petrol ve gaz üretimi gibi birçok uygulamada vazgeçilmez bir rol oynamaktadır. Biyolojik katıların taşınması ve üretiminde ve daha fazlasında kullanılır.

Endüstriyel parçalama makinaları, boyut küçültme için yararlı olmasının yanı sıra bir çok avantaj sunar. Bu makineler, bir ürün veya yakıt üretmek için kullanılan malzemelerin işlenmesi, gizli belgelerin veya ürünlerin imha edilmesiyle firma istihbaratının korunması, ürünün geri dönüştürülmesi ve katıların diğer makinelerin veya işlemlerin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için parçalanmasına yardımcı olur.

Katı maddelerin azaltılması için bazı endüstriyel uygulamalar arasında gıdaların, kauçuğun, ilaçların, paletlerin, plastik ve çelik tamburların, inşaat döküntülerinin, kapların, ambalajların, etiketlerin ve diğer hacimli malzemelerin imhası yer alır. Öğütücüler ayrıca kurumsal bilgilerin ve bireysel bilgilerin gizliliğini korumak için belge, röntgenler, sabit diskler gibi ortamlar ve diğer elektronik ilgili terimlerin imhası için kullanılır.

Hem düz hem de örgü desenlerini kesebilen karton parçalama, endüstriyel kullanım için en güçlü araçtır. Bu, kayda değer bir kalınlıkta karton kesebilen önemli motor gücü ve kesme teknolojisi ile tasarlanmıştır. Endüstriyel makinelerin avantajlarından biri de çevre dostudur. Müşterinizin çevreye duyarlı olduğunuzu bilmesi mantıklıdır. Bu güvenilirliğiniz için avantajlıdır.

Rotor Makası

Malzeme, bir huni ile kesici modülüne doldurulacaktır. İki şaft karşılıklı kesme yönlerinde döner. Bir hata oluşursa, kesme ünitesi otomatik olarak durur. Kesme ünitesi geri gider ve daha sonra tekrar kesme yönünde döner. Parçalamadan sonra malzeme, bıçakların genişliği ile belirlenen şerit olarak boşaltılır. Makinenin yavaş çalışma hızı gürültüyü ve tozsuz üretimi garanti eder.

Motorun mevcut tüketimi her zaman tespit edilir. Yabancı veya sert malzeme algılanırsa ve akım tüketimi çok yüksekse, kesme ünitesi otomatik olarak durdurulur. Öğütücü ters yöne gider ve sonra geri döner.

Dikey Parçalayıcı

Malzeme, gövdenin üstündeki bir açıklık vasıtasıyla makineye sokulur. Kırma haznesinin tabanında dikey bir darbe aleti çok yüksek bir hızla döner. Darbe aletinde, kolay değiştirilebilir darbe plakalarına sahip sabit hareketli tutucu elemanlar bulunur. Malzeme darbe aleti ile temas eder ve darbe yükü tarafından hareket ettirilir ve parçalanır. Deşarj, çıkış deliğinin boşluğu vasıtasıyla gerçekleşir. Çalışma alanı, yatak ünitesinden bir ara alan ile ayrılır. Bu, yatağı sıvı ortamın sızmasına karşı korur.

Dikey Parçalayıcı Avantajları

Hareketli montajlı darbe plakaları vardır. Ana parçalama işi darbe plakaları tarafından gerçekleştirilir. Makinenin özel özelliklerinden biri, darbe plakalarının hareketli bir şekilde monte edilmesidir. Darbe plakaları ağır parçalarla temas ederse geriye doğru sallanabiliyorlar. Bu, ağır malzemeden kaynaklanan makinenin ciddi şekilde hasar görmesini önlemeye yardımcı olur.

Tane büyüklüğünün ayarlanması önemli bir avantajdır. Tane boyutu hidrolik olarak ayarlanan bir deklanşör kullanılarak ayarlanabilir (elektrikli veya manuel de mümkündür). Malzemenin tane boyutu, açılma boşluğuna bağlı olarak ayarlanabilir. Ağır malzemeleri tespit etmek için, bu tür malzemeleri veya dengesizliği tespit etmek için bir darbe sensörü monte edilir. Bir dengesizlik tespit edildiğinde, makine durdurulabilir veya boşaltma kapağı açılabilir, böylece ağır malzeme çıkış konveyörüne düşecektir. Makine büyük bir bakım kapısı ile donatılmıştır, bu nedenle makineyi manuel olarak durdurduktan sonra ağır malzeme çıkarılabilir. Büyük bakım kapısı, bakım ve onarım çalışmaları için makineye erişim sağlar.

Parçalama makineleri için https://www.inanplastics.com/parcalama-makinalari tıklayın.

Yorum Ekle