Soğuk Havalarda Saç Bakımına Dikkat

Soğuk kış günlerin sadece cilt değil saç bakımına da önem vermeniz gerekir. Saçların sağlığını koruması ve kuruluğun yaşanmaması için gereken bakım uygulamaları ile istenen parlaklığın elde edilmesi mümkün olur.

sağlıklı saçlar

Saç bakım uygulaması için firmalar tarafından üretilerek satılmakta olan bakım maskelerinden yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra özellikle soğuk ve rüzgârlı havalarda saçlarınızı korumak şapka kullanımına yer açmanız da önerilir.

Kış Aylarında Evdeki Malzemeler İle Yapılacak Saç Bakım Uygulamaları

Kış aylarında soğuk havanın etkisi ile saç telleri zarar görebilir. Kopma ve kırılmaların yaşanmasının yanı sıra sıcak ve soğuk geçişlerinin yaşanması ise saçların zarar görmesine etki edebilir. Özellikle yağışlı ve rüzgârlı havalarda saçların korunması önemlidir. Şapka kullanımın yanı sıra saçların salık değil de toplu olması da korunma için etkili olacaktır.

Soğuk kış aylarında saçlara bakım maskesinin gerçekleştirilmesi ise saçların daha sağlıklı olmasına sebep olurken olumsuz hava koşullarına karşı da korunmasını sağlar. Birçok farklı kozmetik markasının sunduğu ürünlerin kullanımına yer vermenin yanı sıra evde bulunan malzemeler ile de saç sağlığınız edinmeniz mümkün.

Yumurta, sirke, yoğurt ve zeytinyağı karışımı ile yapılacak olan bakım maskesinin yanı sıra sadece badem yağı ya da zeytinyağı ile de maske yapabilirsiniz. Maskeyi yarım saat kadar saçınızda bekletmeniz gerekir. Sonrasında ise yıkama işleminde ılık su tercih etmeniz önerilir.

Yorum Ekle