Salatalık İle Zayıflanır Mı?

Salatalık sebzesinin son günlerde zayıflamaya yardımcı olduğunu sık sık okuyor olmalısınız. Özellikle detoks sularının içinde olan malzemelerden olan salatalık gerçekten zayıflatıyor mu? Oldukça düşük bir kaloriye sahip olan salatalık sadece bir tanede 15 kalori içeriyor. Dolayısı ile fazla enerji yüklü olan atıştırmalık yerine bir adet salatalık yemek elbette zayıflamanıza yardımcı oluyor olacak.

kilo vermek

kilo vermek

Zayıflama Katkı Sağlıyor

Salatalık ödemleri atan bir yiyecektir ve bu sebeple gün içinde hem tek başına tüketilebilir hem de suyun içine birkaç adet salatalık ve limon sıkarak içerek şişkinliklerinizi atabilirsiniz. Aynı zamanda sindirim sistemine de katkı sağlayacağı için tuvalete çıkış ihtiyacı hissediyor olacaksınız.  Salatalık yerken dikkat edilmesi gerekilen ise asla tuzlayarak yememek olacaktır. Aksi halde ödem atayım derken daha fazla ödem toplayabilirsiniz.

salatalık

salatalık

Salatalığı soğuk olarak tükettiğinizde adeta bir meyve yiyormuş keyfi alırsınız. Dolayısı ile yazın dolabınızda bulundurarak canınız her an bir şey çektiğinde bolca tüketebilirsiniz. Küçük bir kıyaslama yaparsak bir kekten alacağınız kalori yaklaşık olarak 300 kalori ise bu miktara 20 adet salatalık yiyebilirsiniz.

Yorum Ekle