Tatilde Çocuğunuzun Eğitimini Aksatmayın

Okulların tatile girmesi ile beraber sadece çocuklar değil anne ve babalarda derin bir nefes alarak dinlenmeye geçti. Bu dinlenme sürecini çok fazla uzun tutmak sizin için olumlu olurken çocuklar için oldukça sıkıntılı olabilir. Özellikle okuma yazmaya yeni başlamış olan çocukların eğitimlerine özel önem verilmesi önemlidir. Tatil döneminde bol bol kitap okumak ve yazmaya yer vermenin yanı sıra öğrenmiş olduğu matematik bilgisini de pekiştirme yapmanız önerilir. Bunların yanı sıra yeni geçeceği okul dönemine hazırlık içinde bazı küçük bilgileri çocuğunu ile paylaşabilirsiniz.

ergen çocuk

Bilinçli Ebeveyn Olmak

Bilinçli ebeveyn olmak eski zamanlarda böyle değildi, demek değildir. Zamane çocukları özellikle cep telefonu ve tablet kullanımı sebebi ile oldukça monoton bir hayat sürerken aynı zamanda bu sebep ile de dikkat eksikliği ve gelişim geriliği ile karşı karşıya kalıyorlar.

Tablet ya da telefon kullanımında onları eğitecek olan video ve oyunlara yer vererek diğer içeriklere ulaşımını da engellemeniz önemli bir adım olacaktır. Böylelikle çocuğunuzun telefon ya da tablet ile geçirdiği zamanda daha verimli olur. Bunun ile beraber bu zamanına kısıtlanması ve belli aralıklar ile kullanıma izin verilmesi gerekir.

Kitap okuma uygulamaları ya da yaz tatili kitapları ise çocuklarınız için mecburiyet değil eğlence olarak yer almalıdır. Bunun için ise onunla beraber zaman geçirmeniz önemlidir. Fakat ders çalışmalarını kendi başlarına yapmalarına da destek olmanız gerekir.

Yorum Ekle