Siyah Noktalara Elma Sirkesi ile Veda Edin

Gözenekler içine dolan kir ve yağlar zaman içinde siyah noktaların oluşmasına etki eder. Ciltte son derece kötü bir görüntüye sebep olan siyah noktaların temizlenmesi ise bu arada iltihap oluşuma sebep olarak sivilcelerde artışın yaşanmasını sağlar. Daha temiz ve daha bakımlı bir cilde sahip olabilmek için ise siyah noktaların ciltten arındırılması ve gözeneklerin tekrar yağ ve kir ile dolmaması için de sıkılaştırılması gerekir.

cilt bakım maskesi

Siyah noktaların temizlenmesi ve ciltte bulunan gözeneklerin sıkılaşması için piyasada oldukça farklı ürünler bulunuyor. Bu ürünler arasından cildinize uygun olan seçimleri yaparak cildinize bakım yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra bakım uygulamanızda doğal seçimlere yer vermek için ise evinizde bulunan bazı ürünler ile bu bakımı gerçekleştirme şansınız bulunuyor.

Elma Sirkesi ile Yapılan Siyah Nokta Tedavisi

Siyah nokta tedavisinde kullanılacak olan elma sirkesinin ev yapımı olması tercih edilir. Bu sayede daha doğal bir seçime yer vermenin avantajı elde edebilirsiniz.

Elma sirkesini eğer hassas cilde sahip iseniz su ile seyreltmeniz önerilir. Elma sirkesini bir pamuğa döktükten sonra cildinizde siyah nokta bulunan yeri bu pamuk ile kaplayın. Aşırı derecede elma sirkesi ile ıslatmanız gerekmez. Eğer fazlalık olursa pamuğu sıkmanız ve sonrasında cildinize koymanız önerilir. On beş dakika kadar beklettikten sonra gene temiz bir elma sirkeli pamuk ile cildinizi silin.

Yorum Ekle