Vücut Tipinize Göre Kıyafette Doğru Rengi Seçin

Kıyafetlerinizde renkleri doğru kullandığınız zaman vücut yapınızı da değiştirirsiniz. Kıyafet seçerken siyah ve koyu tonların sizi zayıf; pembe ve açık renklerin ise sizi daha dolgun göstereceğini unutmayın. Sarı ve turuncu gibi renkler ise hatları daha belirgin şekilde ortaya çıkarır. Parlak renkli kumaşlar ise sizleri kilolu gösterebilir. Mat kumaşların özelliği ise kusurları gizlemesi.

Kıyafetleri Renklerine Göre Seçmenin Tüyoları

Renklerin anlamı olduğu gibi beden üzerindeki duruşları da farklıdır. Her renk her vücut tipine uymaz. Kusurlarınız varsa koyu renklerle kapatabilir ya da vücudunuza güveniyorsanız rahatça açık renkleri giyebilirsiniz. Renk seçimi yaparken ten renginizi de göz önünde bulundurun.

Kıyafetinizi seçerken gün ışığında kendinize bakın. Kıyafetiniz ve teninizin rengi uyum sağlıyorsa, kıyafetinizi alabilirsiniz. Bazı kıyafetler teninize uymadığı için daha fazla makyaj yapmanız gerekebilir. Günün hangi saatinde giyecekseniz giysinizin rengini ona göre belirlemelisiniz.

Beyaz teniniz varsa soluk tonlardan ve bej renklerden kaçının. Pastel ya da devetüyü renklerini de açık tenliler seçmemeliler. Beyaz tenlilere daha çok kırmızı, yeşil, mor gibi canlı renkler yakışır. Ten renginiz koyu ise sarı, turuncu, kahverengi ve açık gri tonlarını seçebilirsiniz. Koyu ten rengine sahipseniz koyu renklerden kaçınmalısınız. Koyu renkler teninizi de kapar ve sizi hasta bir görünüme sokar. Doğru renkleri seçtiğiniz zaman stilinizi daha güzel oluşturursunuz.

Yorum Ekle