Anne Karnındaki Bebek Nasıl Mutlu Olur?

Anne karnında olan bebek annenin tün duygularından haberdar olup onula ilgilenmesini de hisseder. Bebeğinizi karnınıza mutlu etmenin yanı sıra onu geleceği dünyaya hazırlamak için bazı şeyleri yapabilirsiniz.

Özellikle sekizinci hafta sonrasın bebekler annenin mutsuzluğunu hissederler. Annenin mutlu olması ve gülmesi bebeğinde mutluluğu ile eşit değerdedir. Bunun yanı sıra yapabileceğiniz daha birçok uygulama bulunuyor.

hamilelik

hamilelik

Neler Yapılabilir?

  • Bebeğinizi mutlu etmek için karnınızı ovabilir, onunla konuşabilir ve ona müzik dinletebilirsiniz. Özellikle klasik müzik anne karnındaki bebekleri olumlu yönde etkiliyor.
  • Balık, muzlu yiyecek ya da içecekler, kararında yenilecek olan çikolata gibi besinler de onu mutlu edecektir.
  • Yürüyüş, yüzme ve meditasyon yapabilir gün içinde şekerlemeler yer açabilirsiniz.
  • Yunus sesi bebekler tarafından algılanan ve sevilen bir ses olarak açıklayan uzmanlar hamilelerin yunuslar ile vakit geçirmesinin bebeği mutlu ettiğine ve de beyin gelişimlerine destek olduğunu söylüyorlar.
gebelik

gebelik

  • Kendinizi üzgün hissettiğinizde ağlayarak stresi üzerinizde atabilirsiniz. Ama genel olarak mutlu ve rahat bir hayat standardına geçmeniz önerilir. Komedi filmleri izlemek de bu anlamda size destek olacaktır.
  • Bazı kokular özellikle boya, deterjan ve oda kokuları bebeğiniz için olumlu etki yaratmaz bu sebep ile lavanta, gül gibi kokulu çiçekleri evinizde yer vererek hem koku ile hem de size sağladığı sakinlik ve mutluluk ile bebeğinizi de mutlu edebilirsiniz.

Yorum Ekle