Başarılı İnsanların Yapmayacakları 7 Şey

Elbette, biri akıllı ve başarılıysa, o kişinin başarısından ve refahından tam olarak sorumlu olanın ne olduğunu öğrenmek zordur. Gerçekten söylenebilir ki, bu akıllı insanların neler yapmadıklarını gözlemlemek ve kaçınılması gereken şeyler hakkında bir sonuca varmak çok daha kolaydır. Bu olumsuz şeyleri atlattığımız sürece gerisi doğal olarak gelecektir. İşte akıllı ve başarılı olmak için 7 maddelik sentez:

para harcamak

para harcamak

  • Asla gereksiz para harcamazlar: Maliyetlerini idare edebilmek ve gereksiz harcamaları önleyerek tasarruf edebilmek, takdire şayan bir kalitedir.
  • Gereksiz riskleri göze almazlar: Akıllı ve hesaplı olmak genellikle bu yaklaşımla çelişmektedir, çünkü risklerle yüzleşmeyeceğiniz ima edilir, ancak yalnızca gerekli olanlarla sınırlıdır.
  • Deneyimlerini genişletme fırsatını kaçırmazlar: Akıllı insanlar zorlukları ve engeli aşmaktan kaynaklanan heyecanı sever. Biraz kesintiye uğramak ferahlatıcıdır, ancak yeni sorunlarla yüzleşmek ve bunlarla mücadele etmek yaşadıkları şeydir.
  • Gerçekçilikten uzaklaşmazlar: Akıllı insanlar, gelecekte onları zayıf gösterebilecek güçlü sözler söylemezler. Her şeyin kolay olacağı ya da güzel olacağı gibi süslü cümleler kurarak, hayatın kolay olacağı yanılsamasında yaşamıyorlar.
çalışmak

çalışmak

  • Tüm yumurtaları bir sepete koymazlar: Tek bir fikir edinme uğruna yatırımları riske atarak başarılı olunmaz. Başarının arkasında, daima yedek planlar, olasılıklar ve alternatifler vardır.
  • Savaşmaya değer bir nedenden uzaklaşmazlar: Devrimler bu kişiler sayesinde sağlandı ve başarıldı; şans eseri, toplumumuz hala sorunlu ve bize savaşmaya değer birçok neden sağlayabilir.
  • Hatalarından ders almaktan çekinmiyorlar: Hatalar, bizim kusurlarımızı hatırlatmak ve hayatımızdaki etkisini hafifletmek için bizi zorlamak için vardır. Dürüst olmak gerekirse,  hatalar bize hayatımız ve kendimiz hakkında çok şey öğretebilir, ancak onlara izin verirsek.

Yorum Ekle