Bilinmeyen Cilt Güzellik Sırları

Herkes pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cildin hayalini kurar. Ancak güneşin zararlı etkileri, çevresel koşullar ve kullandığımız kozmetik ürünlerindeki kimyasalları düşününce pürüzsüz cilde sahip olmak çok da kolay değildir. Sizinle paylaşacağımız kullanışlı ipuçları hayalinizdeki cilde bir adım daha yaklaşmanıza yardımcı olacaktır.

cilt bakım maskesi

cilt bakım maskesi

Kusursuz Bir Cilt İçin Tavsiyeler

Öncelikle makyajınızı temizlemeden asla uyumayın. Uyku sırasında vücut rahatlama moduna geçer ve cildinizde bulunan tüm kimyasallar emilir, bu durum cilt gözeneklerinin tıkanmasına sebep olur. Gözleriniz kaşıntı şekilde uyanıyorsanız göz makyajınızı yeterince temizlememişsiniz demektir. Temiz cilt gece boyunca dinlenir ve güne tertemiz bir cilde sahip olarak uyanırsınız.

Kullandığınız cilt temizleyicilerin cilt tipinize uygun olup olmadığına dikkat edin. Her cilt farklı bir yapıya sahiptir. Sizin için uygun olan temizleme ürününü kullanmak cildinize ferahlık ve canlılık verecektir. Yağlı ciltler için içeriğinde salisilik olan jeller kullanılabilir, kuru ciltler için nemlendirici etkili temizleme sütleri, lekeli bir cilde sahipseniz meyve asitleri içeren temizleyiciler tercih edilmelidir.

cilt güzelliği

cilt güzelliği

Cildinizi nemlendirin. Kusursuz bir cilde sahip olmanın en önemli noktası cildin nem dengesini sağlamaktır. Sabah ve akşam cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Nemlendirmekte püf bir nokta var. Kullandığınız nemlendiricileri kuru cilde uygulamamanız gerekiyor. Yüzünüzü yıkadıktan sonra hafif nemi iken uygularsanız, nem cildinize daha kolay tutunacaktır.

Güneşi kremi kullanın. Özellikle yazın güneşin zararlı etkenlerinden kurtulmak için güneş kremi kullanmadan dışarı çıkmamaya çalışın. Güneşin etkileri yüzünüzde lekelenme yapacaktır.

Yorum Ekle