En Karanlık Köşede Bile Hayatta Kalabilecek 7 Ev Bitkisi

Eğer evinizin yeterince gün ışığı alamadığını düşünüyorsanız, bu düşük ışık sever bitkileri siz de seveceksiniz, üstelik biraz toprak ve çok az su dışında hiçbir özel alaka istemiyorlar.

kılıç bitkisi

kılıç bitkisi

1- Kılıç – Yılan bitkisi

Bu oldukça bilinirliği yüksek bitki, bakım konusunda oldukça sorunsuzdur. Daha fazla ışık büyümesine yardımcı olur, ancak karanlığı tolere edebilir, aşırı su kökten çürümeye neden olabilir.

çin herdemyeşili

çin herdemyeşili

2- Çin Herdemyeşili

Bu bitki, karanlık köşeler için ideal, en dayanıklı iç mekân bitkilerinden biridir, ancak bahçede 13° altında çok yaşama şansı yoktur.

salon yaprağı bitkisi

salon yaprağı bitkisi

3- Plant Media/Salon Yaprağı

+7° düşük ışık derecesine değil, aynı zamanda sıcakta, soğukta süper hoşgörülüdür. Bununla birlikte, fazla ışıkta yaprakları kısalır, fazla su ve nemden hoşlanmazlar.

calathea

calathea

4- Calathea

Desenli yaprakları (yeşil, gül, beyaz ve sarı gibi renklerde) bu bitkiyi her odaya yakıştırıyor. Birçok türü olan Calathea yaprakları çok fazla direkt ışık aslında güzel izlerini yok edebiliyor.

difenbahya

difenbahya

5- Difenbahya

Filtrelenmiş ışığı seven, iri ve güzel yapraklı Difenbahya haftada 1-2 kez su ister, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında yeni yapraklar üretirken, güneş ile arasında bir bariyer kullanmayı deneyin.

ejderha ağacı

ejderha ağacı

6- Ejderha Ağacı

Sivri, ince uzun yaprakları yukarı doğru büyür ve kırmızı bir çizgiye sahip olması adını kesinlikle mükemmel kılar. Ancak doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır, nemli toprağı sever.

bitki

bitki

7- Kalp-Yaprak Philodendron

200’den fazla farklı Philodendron bitki çeşidi bulunuyor. Çok az ışığın yeterli olduğu kalp yaprak Philodendron koyu yeşil, parlak, kalp şeklinde yaprakları ile harika görünüyor.

Yorum Ekle