Ahşap Kasalar ile Dekoratif Çiçeklik Hazırlama

Eski bir kenara itilmiş olan ahşap kasalar ya ada dilerseniz plastik kasalar ile oldukça şık çiçeklikler hazırlamanız mümkün. Eğer büyük bir bahçeniz ya da balkonunuzu var ise geniş çaplı düşünerek farklı ve geniş çaplı uygulamaları yapmanız mümkün. Bunun yanı sıra daha küçük farklı dekoratif uygulamaları da yapabilirsiniz.

ahşap kasalar

ahşap kasalar

Kasalar ile Çiçeklik Yapımı

Eski ahşap kasarlı farklı ya da aynı renklere boyayarak farklı şekiller hazırlayabilir, basamaklar yaratabilirsiniz. Ahşap kasalar ile yapılan en popüler çiçeklik ise tren yapımıdır. Beş adet ahşap kasa ile yapılan tren çiçeklik yapımında 18 adet tekerlek için yuvarlak kesimli aynı boy her hangi bir ahşap ya da obje be bir dikdörtgen levha gereklidir. Vagonlar düz olarak yerleştirilip treni ana kısmını yapmak için ön burun kısma düz ve yan kasa yerleşimi yaparak yan kasanın üstüne de levhayı monte etmeniz yeterli. Birbirine ise zincir ya da ip ile bağlayabilirsiniz.

çiçek

çiçek

Çiçeklik için basamak yapımı da oldukça şık bir görüntü yaratırken raf alanları da yaratabilirsiniz. Aynı zamanda 4 ahşap kasayı açık yüzleri dış kısma gelecek şekilde bir kare oluşumunu hazırlayarak ortada kalan boşluğa çiçek ekebilirsiniz. Uygulama da kasayı boyadığınız renkler bahçe dizaynınız ile uyumlu olarak değişebilir. Bunun yanı sıra kasaları tek başına saksı olarak kullanarak da bahçe dekorasyonunuz içinde yer verebilirsiniz.

Yorum Ekle