Lama Demiri Ve Ağırlığı Nasıl Hesaplanır

Son teknolojinin kullanımıyla elde edilen lama demirleri aynı zamanda belli bir mühendislik işlemlerinden geçirilerek hazırlanmaktadır. Lama demiri dayanıklı olmakla beraber soğuk ve sıcak çekme işlemlerinden geçirilip mukavemeti artan ürünler arasında yer almaktadır. Birçok alanda kullanılan lama demiri dayanıklılığının yanında etli bir yapıya da sahiptir.

Lama demirleri günümüz teknolojisiyle üretimi yapılıp pürüzsüz yüzeylere sahip olmasıyla bilinen ürünlerdir. Kullanım alanına göre seçimi yapılan lama demiri ağırlık hesaplama işlemi ile fiyatlandırılmaktadır.

Lama Demiri Çeşitleri

Lama demiri farklı çeşitlerine göre özel üretimlerden geçirilerek müşterileri ile buluşturulmaktadır. Uzman ekiplerce hazırlanan lama ürünlerinde sıcak ve soğuk çekme işlemlerinden geçirilerek satışları yapılmaktadır. Silme lama ürünleri arasından seçim yaparken kullanımınıza uygun ürünler tercih edilmelidir. Sıcak çekme özelliğinin yanında sıcak çekme sonrası işlemden geçirilerek soğuk çekme işlemi gören lamalar da dayanıklı ürünlerdendir.

Lama Demiri Kullanım Alanları Nelerdir?

Lama demirleri fiyatları belirlenirken üretim detaylarında belirtilen ürün özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Teknolojiden faydalanılarak üretimi yapılan ürünlerde mühendislik işlemleri uygulanarak müşteriye teslim edilmektedir. Lama demiri kullanım alanlarının başında inşaatlar olarak kayıtlara geçmektedir. Dayanıklı bir özelliğe sahip olması ile tercih edilen lama demirler aynı zamanda destek parçaları olarak köprü ve benzeri yapılarda da kullanılmaktadır.

Soğuk çekme işlemlerinden geçirilen lamalar, yapısal çelik sektörünün yanında otomotiv, vinç sanayi, zirai imalatlar, makine üretimi ve beyaz eşya üretiminde de kullanılmaktadır. Ayrıca köprü, baraj, yol gibi birçok farklı alanda da bu ürün kullanılmaktadır.

Sıcak çekme lamalar ise genellikle dekorasyon amaçlı kullanılan ürünlerdir. Dekorasyonun yanında korkulukların yapımında da kullanılmaktadır.

Lama Demiri Fiyatları

Lama demir ürünü farklı çeşitlere sahip içerikler ile üretilmektedir. Kullanım alanınıza göre ürünler arasından tercihinizi yapabilir lama demiri ağırlık hesaplama ile fiyatlandırmanızı yapabilirsiniz. Soğuk ya da sıcak çekme özelliğine sahip ürünlerin yanı sıra ihtiyaçlarınıza uygun tüm lama demirleri alımı yaparken ebatları dikkate almalısınız. Ebatlara göre ayrım yapıp tercihinizi kolaylıkla gerçekleştirmek için ürün listesinden kısa süre içinde işlem yapabilirsiniz.

Lama demiri fiyatlarını sunulan listelerde görmek mümkün olduğu gibi müşteri temsilcisi ile irtibata geçerek de kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kaliteli ve hızlı işlemler yaparak ürünlerin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Ebat ve kalınlığa göre değişkenlik gösteren lamalar, lama demiri ağırlık hesaplama ile kolaylıkla tespit edilebilmektedir.

Lama demirleri demir cevherinden üretilip, fırından kalıplara çekilerek işlemleri tamamlanmaktadır. 10 ile 150 mm arasında her çeşit ve ebatta üretim yapılabilmektedir. Boy uzunlukları ise standart olarak 6 metre olarak belirlenmektedir. Lama demirleri enerji nakil hatları, imalat sanayisi, beyaz eşya, otomotiv, makina sanayisi, ferforje demir üretimi ve gündelik kullanımlarda tercih edilebilmektedir.

Lama Demiri Ebatları ve Fiyatları

– 20×10 lama demiri fiyatı : 3.35 TL
– 30×10 lama demiri fiyatı : 3.35 TL
– 40×10 lama demiri fiyatı : 3.35 TL
– 50×10 lama demiri fiyatı : 3.35 TL
– 60×10 lama demiri fiyatı : 3.35 TL
– 70×10 lama demiri fiyatı : 3.35 TL
– 80×10 lama demiri fiyatı : 3.35 TL
– 90×10 lama demiri fiyatı : 3.35 TL
– 100×10 lama demiri fiyatı : 3.35 TL
– 120×10 lama demiri fiyatı : 3.35 TL

Lama demiri fiyatları değişkenlik gösterebileceği için firma ile görüşülüp detaylı bilgi alınabilir. Ayrıca lama demiri ağırlık hesaplama yöntemi ile ağırlıkların belirlenerek daha net bir şekilde fiyatlar alınabilmektedir.

Kalite standartları belirlenirken aşağıdaki belgeler dikkate alınmaktadır.
– En 10163-3 : 2004 sınıfı C
– En 10025 : 2004 (alt sınıfı 1. Tüm ürünlerde) standartları kullanılmaktadır.

Lama demir hesaplama için https://www.karacametal.com/lama-demiri-agirlik-hesaplama tıklayın.

Yorum Ekle