Mobil Form Uygulamaları Kullanmanın Faydaları

Günümüz dünyasında bir işletmeyi yönetmek, ürün veya hizmet satmaktan daha fazlasıdır. Günümüz pazarında başarılı olmak istiyorsanız en son teknolojiden yararlanmalısınız. Yeni teknolojiyi benimsemezseniz rakiplerinize zemin kaybedebilirsiniz.

Mobil form uygulamaları, işletmelerin yeni teknolojiden faydalanmasının en etkili yollarından biridir. Form uygulaması, önemli belgeleri ve dosyaları takip etmenize olanak tanır, böylece bunları kağıt kullanmaya gerek kalmadan kolayca oluşturabilir, düzenleyebilir veya başkalarına gönderebilirsiniz. İşte bir form uygulaması kullanmanın en önemli faydaları.

Zamandan Tasarruf Ettirir

Kağıt yalnızca daha yüksek işletme maliyetlerine yol açmakla kalmaz, aynı zamanda üretkenliği de azaltır. Evrak tamamlandıktan sonra, işleme koyulmalıdır. Bu, evden veya sahada çalışan çalışanları olan kuruluşlar için geçerlidir. Evrak başka bir yerden ofise iade edilmelidir.

Saha çalışanları, belgeleri göndermek için bir tarayıcı veya faks makinesi arayarak zaman harcar veya daha sonraki bir tarihte bir bilgisayara erişimi olana kadar bekler. Veriler ve bilgiler kullanılmadan önce formların ofise ulaşmasını veya e-postayla gönderilmesini beklemek verimsizdir. Çalışanlar evrakları aldıktan sonra, uygun şekilde dosyalanmalı, bir veri tabanına girmeli veya bir amir veya yöneticiye gönderilmelidir.

Maliyetleri Düşürür

Mobil veri toplama, yazdırılması gereken kağıt formları ortadan kaldırarak maliyetleri düşürür ve bir formu doldurmak için gereken süreyi azaltır. Ek olarak, basılı formlardaki çapraz kontrol bilgileri fazladan işçi gerektirir.

Veri toplamanın dijital yöntemleri, kullanıcıların veri girmek için kullandıkları mobil formların doğrulamasını ve kontrolünü kapsar. Bu sayede, doğru bilgiler veritabanında saklanabilir. Bilgilerin doğru olduğunu teyit etmek için veri alanlarına veri doğrulamaları ve filtreler uygulanabilir.

Operasyon İş Akışını İyileştirir

Mobil form uygulaması, zamandan tasarruf etmenize ve operasyon iş akışınızı iyileştirmenize yardımcı olabilir. Çalışanlarınızın evrakları doldurup size geri verdiği her saniye için para kaybetmiş olursunuz. Evrak toplandıktan sonra, onu veritabanınıza eklemelisiniz. Bu sadece süreyi uzatmakla kalmaz, aynı zamanda hata yapma şansını da arttırır.

Mobil form uygulamalarıyla çok daha fazla seçeneğiniz var. Verileri doğrudan veri tabanına göndermekle kalmaz, müşteri şikayetlerini de hızlı bir şekilde iletebilirsiniz. Şikayetinizin ayrıntılarını yazılı olarak alamazsınız. Zaman kazanmak istiyorsanız hemen mobil formlara geçmeniz gerekir.

Yorum Ekle