Veri Bilimcisi Olmak için Gerekli Olan Temel Beceriler

Veri bilimi alanı, geçtiğimiz yıl, bir önceki yıla göre %28 büyüdü. Dünyanın daha fazla veri bilimcisine ihtiyacı var. Bu heyecan verici alana girmek istiyorsanız, sahip olmanız gereken bazı temel beceriler vardır. İşte bu büyüyen alanda bir kariyer düşünmek için ihtiyacınız olan başlangıç ​​becerileri.

Veri Bilimi İçin Gerekli Eğitim

Veri bilimcisi olmak için bir dereceye ihtiyacınız olmadığını söyleyecek birçok insan var. Bu doğru. Çok fazla iş yapmak için bir dereceye ihtiyacınız yok, ancak çoğu yer, bu alanda eğitim uzmanlığı olmadan sizi işe almaz. Ayrıca, bu iş için gerekli olan pratik becerilerde bir dereceye ihtiyacınız var. Veri bilimciler için iş listelerinde LinkedIn’e bir göz atın ve bu iş gereksinimlerinin mevcut eğitim hedeflerinizle nasıl örtüştüğünü görün.

Veri bilimindeki çoğu iş, en az bir lisans derecesi gerektirecektir. Bazıları da bir yüksek derecesi gerektirir. Veri bilimcisi işleri için en yaygın dereceler bilgisayar bilimi, matematik, istatistik ve mühendisliktir. Gelişmiş bir matematik derecesi de bu alanda size yardımcı olabilir.

Programlama Becerileri

Veri bilimi, veriler üzerinde çalışma, analiz etme ve bir şirketin kullanabileceği bir şeye dönüştürme alanıdır. Programlama becerilerine veya en azından temel bir temel dil bilgisine ihtiyacınız var. SQL, R, Python ve SAS’ın temellerini öğrenerek ve anlayarak başlayın. Veri bilimi alanı için her programlama dilini kullanmanız gerekmeyecek, ancak her birini sağlam bir şekilde kavramanız faydalıdır.

Python, tüm veri bilimcilerinin ilişki kurabileceği bir dildir. Bu dil, büyük verileri filtrelemenize ve derin ve makine öğrenimi için web veya yazılım uygulamalarına uygulamanıza olanak tanır. Bu dil, veri bilimciler tarafından kullanılan en yaygın programlama dilidir.

R programlama, güçlü matematik diliyle veri bilimcileri tarafından kullanılan bir başka yaygın araçtır. Bir veri bilimcisi, bir işletmenin verilerin ne anlama geldiğini daha kolay yorumlanmış bir şekilde görmesine yardımcı olabilecek görselleştirmeler sağlamak için verileri bu dille kullanır.

SQL, veri bilimcilerinin farklı sorgular arasındaki ilişkileri öğrenmesine ve bunu birden çok veritabanında analiz etmesine yardımcı olur. SAS, istatistiksel uygulamalar gerektiğinde daha pahalı bir araçtır. Bir veri bilimcisi olmak istiyorsanız, bu dil yalnızca başlamak için korkutucu gelebilir. Bunları Lisans programları veya yalnızca bu programlama dillerine özgü çevrimiçi kurslar aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Yorum Ekle