20’li Yaşlardaki Kadınlarda Cilt Bakımının Önemi

Cilt bakımına her dönem dikkat etmek hem genç bir cilde sahip olmayı hem de sağlıklı görünmeyi sağlıyor. 20’li yaşların başlarında özen göstermek ise gelecek dönemlerde cildin tazeliğini koruması için oldukça önemli. Cildi temizlemeli, nemlendirmeli ve arındırmalısınız.

cilt

cilt

Cilt Bakımını Nasıl Yapmalıyız?

Sabah ve akşam olarak günde iki kere cilt tamamen temizlenmelidir. Cilt tipinize uygun olan temizleme ürünleriyle cildinizi arındırmalısınız. Daha sonrasında ise doğal içeriklerden oluşan bir tonik ile kalan artıklardan arınmalısınız. Son aşama olarak da cildiniz yağlı dahi olsa her zaman cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile kaybettiği nemi cildinize geri kazandırmanız büyük önem taşıyor.

Kuru ciltler haftada iki kere, yağlı ciltler ise haftada bir kere peeling yapabilir. Cilt tipinize uygun olan peelingleri seçerek siyah nokta ve ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz.  Özel serumlarla da cildinizin canlılığını kazanmasını ve bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Göz çevresi daha ince bir yapıda olduğu için, göz çevresine uygun kremleri masaj yaparak uygulamalısınız.

cilt bakımı

cilt bakımı

Makyajla uyumamak en büyük kurallardan birisi. Göz çevrenizi temizlerken yağ fazlı ürünler kullanmanızda fayda var çünkü ince deri daha çabuk kırışacak ve kötü bir görünüme sebep olacaktır.

Banyo ve duş sırasında vücutta bulunan ölü derileri atmak için vücut peelingi yapabilirsiniz. Daha sonrasında da yoğun nemlendirici özelliğine sahip nemlendiricilerle teninizin kaybettiği nemi tekrar kazandırabilirsiniz. Yaz ve kış ayları farketmeksizin her zaman güneş kremi ya da güneş koruyuculu kremler tercih etmelisiniz.

Yorum Ekle