Boyalı Saçlı Kişiler Dikkat

Boyalı saça sahip kadınların diğerlerine göre saçlarına çok daha dikkat etmesi gerekir. Çünkü takdir edersiniz ki boya kimyasal içerikli bir ürün olduğu için ister istemez saçların yıpranmasına sebebiyet veriyor. Hal böyle olunca kuşkusuz ki kendimizce bir takım bakım uygulamaları yapmamız şart haline geliyor. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucular için boyalı saçlara uygulayabileceğiniz bir maske yani saç bakım uygulaması tavsiyesi vermek istedik. Dolayısıyla bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

Boyalı Saçlara Özel Maske Tarifi

Kadınların en önemli aksesuarlarından olan saçlar kirli hava, jöle, boyama, fön ya da maşa gibi işlemler nedeni ile kuruyabiliyor, dökülebiliyor ya da yıpranma gibi durumlar gözlenebiliyor. Özellikle de boya saçların zamanla iyice cansızlaşmasının en önemli nedenlerinden biri. Peki bunu nasıl önleyebiliriz?

Bir adet yumurta, bir tatlı kaşığı badem yağı ve bir tatlı kaşığı jojobayağı maske için gereken malzemelerdir. İlk önce yumurtanın sarısını alın ve üzerine bir tatlı kaşığı jojoba ve badem yağını ekleyin. Bu karışımı blender yardımı ile iyice karıştırın. Tüm saçlarınıza hazırladığınız bu karışımı eşit bir şekilde iyice sürün ve yaklaşık bir saat bu şekilde bekleyin.  Karışımın saça iyi bir şekilde nüfuz etmesi şarttır. Daha sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayıp maskenin saçtan tamamen çıktığından emin olun. Eğer tarifini verdiğimiz bu maskeyi düzenli olarak uygularsanız saçlarınızdaki yumuşamayı fark edebilirsiniz.

Yorum Ekle