Aydınlatmanın Önemi

Yaşam alanlarında yapılacak dekoratif yenilikler kuşkusuz evlerinize farklı hava kattığı gibi evdeki enerjinin de pozitif olmasını sağlar. Ev dekorasyonunda önemli olan unsurlar birisi de aydınlatma olmuştur. İnsanların ev yaşamında en sık kullandıkları oda oturma odalarıdır. Konforun ön planda olduğu oturma odalarında aydınlatma lambalarının aydınlık güçlerinin ayarlanabilir olması çok önemlidir.

aydınlatma

aydınlatma

Nedeni ise oturma odasında bulunan televizyonun ışığıdır. Bu nedenle oturma odasında yer alan aydınlatmalar duruma göre ışığı artırılabilir ve azaltılabilir olmalıdır. Evlerin salonları ya da misafir odası olarak nitelendirilen odalarında tercih edilecek aydınlatma ekipmanları salonda bulunan mobilyanın durumuna göre seçilmelidir.

Odaların Aydınlatmaları Nasıl Olmalıdır?

Sportif bir salon takımının aydınlatması kesinlikle avize olmamalıdır.  Sportif mobilyaya  dekoratif aydınlatma ürünler kullanılmalıdır. Klasik mobilyalarda ise çok taşlı avizeler tercih edilebilir. Evlerin salon kısımlarına yapılacak led lambalarda son dönemlerde ev içi aydınlatmalar içerisinde en çok tercih edilen model olmuştur.

aydınlatma önerileri

aydınlatma önerileri

Sarı ve beyaz ışığın popüler olduğu aydınlatmalarda son dönemlerde salon için mor veya mavi led aydınlatmalar da iç aydınlatma olarak tercih edilmiştir. Ev dekorasyonunda aydınlatma alanında yapılacak yeniliklerde çocuk odalarının aydınlatmalarında çocukların göz sağlığı dikkate alınarak aydınlatma ekipmanı tercihi yapılmalıdır. Çok fazla gelen ışık kaynağı kişinin gözünü yorar. Aydınlatma ürünlerinde şık tercih yapıldığı gibi, seçilecek lambalarında tasarruflu olmasında yarar vardır.  Tasarruflu lambalar bütçe dostu olup, insanların  en çok ilgi gösterdiği aydınlatma ürünleri olmuştur.

Yorum Ekle