Alkol Kilo Aldırır Mı? Göbek Yapar Mı?

Genellikle göbekli biri gördüğünüzde hemen içki göbeği bu demek herkesin ilk aklına gelen detaylardan biridir. Oysa her göbek elbette alkol tarafından oluşmuyor. Peki alkol kilo aldırır mı? Bakalım içki içmek size kilo olarak mı geri dönüyor yoksa size uğramadan teyit mi geçiyor?

Alkol Kalorisi

Her alkolün kalorisi oldukça farklıdır ama baya da yüksektir diyebiliriz. Bir de yanından yediğiniz abur cuburları sayarsanız oldukça yüklü bir kalori alabilirsiniz.

alkol

alkol

Alkol Kilo Yapıyor Mu?

Eğer sadece alkol içiyorsanız size bu kilo olarak pek dönül sağlamaz. Alkol vücutta barındırılmayan ve kilo yağımı için saklanmayan bir içecektir. Vücut bu yabancı cisme tepki gösterir ve onu bir an önce dışarı atmak ister. Sadece sürekli tuvalet ihtiyacınızın olması da biraz bu nedendedir. Dolayısı ile eğer yanında çok abur cubur tüketmez iseniz ve alkolü de abartmazsanız kilonuzu korumak oldukça kolaydır.

alkol göbeği

alkol göbeği

Yanında Ki Tuzaklara Dikkat

Dediğimiz gibi sizlere asıl kilo aldıran yanında yediğiniz çikolata, cips ve meyvelerdir. Hele bir de onlar ile birlikte tükettiğiniz enerji içecekleri, asitli içecekler var ise kilo alma potansiyeliniz çok daha fazla artış gösteriyor.

Dolayısı ile aslında alkol kilo açısından masumdur diyemeyiz ama sizlere tek başına kilo yapacak kadar da etkilidir de diyemeyiz. Sizler yine de hem sağlığınız hem de kilonuzu korumak adına alkolden uzak durmayı asla göz ardı etmeyiniz.

Yorum Ekle