Almanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Şartlar

Her sene binlerce insan tarafından gerek gezi amacıyla gerekse iş ya da seyahat amacıyla gidilen Almanya’ ya gidebilmek için ilk olarak vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Bu sebeple almanya vizesi başvurusu koşulları konsolosluk tarafından istenilen belgeler ve ücret ile ilgili konular ülkeye seyahat etmeyi arzu edenlerin merak ettiği konular olarak bilinmektedir.

Almanya Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

Schengen vizesi başvuruları için konsolosluk ya da elçilikten randevu alınmaktadır. Tavsiye edilen randevunun seyahat tarihinden 15 gün önce olmasıdır. Konsolosluk veya elçilikten alınan randevular esnasından gereken belgeler elden teslim edilmektedir.

Pasaportların ve gerekli belgelerin bütün kopyaları seyahat tarihinden önce en az 3 ay olmak üzere geçerli olmalıdır. İlk kez Schengen vizesine başvuran kişiler randevu alarak parmak izi vermek zorundadırlar. Parmak izi 5 yıl geçerlidir.

Özellikle 10 yıldan eski olan pasaportlar ile Almanya’ya seyahat mümkün olmamaktadır. Sizlerde www.vizekeyfi.com/ adresine girerek gerek almanya vizesi gerek diğer ülkelere yapılacak seyahat ya da iş gezileri amacıyla gerekli olan bilgi ve belgelere rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Almanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

İlk olarak alınan pasaportların 10 yıldan eski olmaması 2 sayfasının boş olması gerekmekte ayrıca dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir. Daha önce ya da o ana çalışılan şirketten ticaret sicil belgesi ya da şirkete ait olan faaliyet belgesi alınmalıdır. 2 tane biyometrik fotoğraf bulundurulmalıdır.

Seyahat sağlık sigortası ve banka hesap dökümü, konaklama belgeleri, son 3 ay için geçerli olmak üzere maaş bordrosu, mevcut ise kira ve tapu kontratları gereklidir. Şayet bir şirkette çalışılıyor ise imza sirküleri ve işverenler için son 3 aya ait faaliyet belgesi gereklidir.

Sigortalı çalışanlar için SGK dökümü, nüfus müdürlüğünden ya da e-devletten alınmış nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdanının mevcut fotokopisi, alınabiliyorsa belediyeden onaylı olmak üzere davet mektubu, öğrenciler, yeterli derecede geliri olmayanlar ya da işsizler için gerekli olan sponsor dilekçesi bulundurulmalıdır.

Tüm bunlar almanya vizesi için gerekli olan belgeleri içermektedir. www.vizekeyfi.com/ sitesine giriş yaparak ülkelere seyahat amacıyla ya da diğer amaçlar için gereken bilgileri uzman ekiplerden rahatlıkla alabilirsiniz.

Yorum Ekle