Cildinizi Pürüzsüz Yapacak Olan Maske

Cildinizde oluşan siyah nokta, sivilce, açık gözenekler ve kırışıklık gibi birçok sorunun çözümü olan limonlu yoğurt maskesi aynı zamanda cildinize doğal bir parlaklık kazandırıyor. Yoğurt ve limon ayrı ayrı cilde faydalı olan malzemeler olup bu faydalarına da yazımızda yer açtık.

limon maskesi

limon maskesi

  • Limonun Cilde Faydaları

İçinde bulunan asit ve vitaminler cildin derinlemesine temizlenmesine destek olur. Bakteri ve mikroplar üzerinde etkili olan limon sivilcelerin giderilmesinde de etkilidir. Bunun yanı sıra cilt tonunda açılma yaşatarak özellikle cilt lekelerinin giderilmesini sağlar.

  • Yoğurdun Cilde Faydaları

Asit ve mineralleri sayesinde cilt lekelerine karşı etkilidir. Cildi nemlendirir ve ışıltı katar. Cildin yumuşak olmasına destek olur. Lastik asit ile kırışıklıklar üzerinde çözüm sunarken aynı zamanda ölü hücrelerden arınmayı da kolaylaştırır. Siyah nokta, sivilce izi ve sivilcelerin giderilmesinde etkilidir.

yoğurt maskesi

yoğurt maskesi

Limon Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılıyor?

Limon yoğurt maskesinde aynı zamanda asidik dengeninseağlanması ve nem oranının dengelenmesi için bal da kullanılıyor. Bir yemek kaşığı yoğurt, bir taralı kaşığı limon suyu ve bir yemek kaşığı balı iyice karıştırın. Tamamı karıştıktan sonra temiz cilde göz çevresi hariç sürün ve 15 dakika boyunca bekletin. 15 dakika sonrasında önce bir bez, havlu ya da sünger ile cildinizi temizleyin sonrasında soğuk su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.  İlk kullanımda farklı hissedeceksiniz. Haftada bir ya da iki kez yapabilirsiniz.

Yorum Ekle