Evde Röfle Yapımı

Saç renginin birkaç ton altında renklendirilmesi işlemine röfle adı verilmektedir. Şimdilerde röfle yaptıran kadınların sayısında artış görülüyor olsa da her seferinde kuaföre gidecek vakti bulamayanlar röfleyi evde yapıp yapamayacaklarını düşünüyorlar. Yaptıkları araştırmalar sonrasında bunun çok zor olduğunu düşünüyor. Halbuki doğru uygulandığı takdirde evde röfle yapmak hiç olmadığı kadar kolay.

röfle

röfle

Adım Adım Röfle Yapımı

 Evde röfle yapmak için ilk aşamada saçların iyi bir şekilde taranmalıdır. Sonrasında ise kafaya şeffaf bir bone ya da poşet geçirilmelidir. Ardından ise boneye tığ ile dikkatli bir şekilde delikler çıkartılmaya başlanmalıdır. Ne kadar saç çıkartılacağı, yapılacak olan röfleye bağlı olarak değişim gösterecektir. Kimileri az sayıda saçında röfle isterken kimisi röfle oranını yükseltmeyi isteyebiliyor. Bu durum tamamen kadınların isteklerine bağlı olarak değişim gösterecektir.

Daha sonrasında ise sıra röfleyi hazırlamakta. Şimdilerde hazır röfle setleri sayesinde dakikalar içerisinde röfle için boya hazırlanmış olacaktır. Sette yer alan açıcı tuz ile oksidasyon kremi bir kabın içerisinde kaşık yardımı ile iyice karıştırılmalıdır.

röfleli saç

röfleli saç

Ardından eldiven aracılığı ile hazırlanmış olan karışım çok dikkatli bir şekilde çıkartılmış olan saçların üzerine sürülür. 20 dakika geçilmesinden sonra saçlar kontrol edilmeli, yeterli sarı renk oluşup oluşmadığına bakılıp en geç 30 dakika sonrasında saçlar ılık su ile durulanmalıdır. Durulama işlemi sona erdikten sonra saçlar şampuanlanacak ve röfle yapımı tamamlanmış olacaktır.

Yorum Ekle