Bahçeler için Dekoratif Mantar Üretmek

Bahçeler çoğu insan için özel alanlardır. Havaların sıcak olduğu ilkbahar ve yaz aylarında daha fazla kullanılan bahçeler aynı zamanda kış aylarında da kullanılabilen ortamlardır. Dışarıdaki yağmurun ve karın yağışını izlerken bahçenizi dekoratif olarak süslediyseniz son derece dingin saatleri bahçelerinizde geçirebilirsiniz.

Bahçenizde dekoratif açıdan bir şıklık elde etmek istiyorsanız mantarları kullanarak farklı boylarda ve renklerde süsler oluşturabilirsiniz. Dekoratif mantarı oluşturabilmek için saksı, yuvarlak bir kap, iki ya da daha farklı renklerde boya, fırça ve son olarak yapıştırıcıya ihtiyacınız olacak.

bahçe dekoru

bahçe dekoru

Bahçenizi oturma alanı olarak planlıyorsanız saksıların ve kabın kırılmaz olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Saksıyı beyaz renge boyadıktan sonra ters çevirip bekletin. Daha sonra kabın dış kısmını kırmızı, beyaz veya istediğiniz herhangi bir renge boyayın.

Aksesuarlar ile Destekleyin

Kurumasını beklediğiniz kapların dış kısmına ise saksınızı geçirin. Mükemmel mantarları yarattıktan sonra dilerseniz toprağa da saksıyı gömebilirsiniz. Dekorasyon stilinize uyumlu olan dekoratif mantarlar üretebilmek için satın alacağınız tohumların da sağlıklı olmasına dikkat edin.

ilginç bahçe dekor

ilginç bahçe dekor

Dekoratif mantarlar, bahçelerinde bitkiler ile dekoratif bir şıklık elde etmek isteyenler için ideal bir seçimdir. Dekoratif mantarlar günümüzde modern, vintage ve diğer tüm türlerdeki bahçe dekorasyonlarıyla uyumlu bir şekilde kullanılabilmektedir.

Mantarlar ile birlikte diğer aksesuarları da bahçelerinizde kombinleyerek son derece şık görünüme sahip keyifli bahçeler oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Ekle