Egzersizle Zayıflamak

Ülkemizde insanların bir çoğu zayıflama ve diyet kelimelerini işkence ile eş anlam da görüyor. Bunun en büyük sebeblerinden biri de aç kalarak zayıflamayı tercih etmeleridir. Halbu ki hem spor yaparak hem de sebze ve meyveli yiyecekleri tüketerek zayıflamak mümkündür. Aç kalarak zayıflamak içi ise tabiri caiz se cahilliktir.

Öncelikle uzman doktorlardan Ender Saraç’ın bayanlara kilo vermede tavsiye ettiği besinleri tüketebilirsiniz. Bu besinler sebze ve meyve ağırlıklı yiyeceklerdir. Örneğin ıspanak yemeği hem lezzetli hem de sağlığa yararlıdır. Protein deposu olan ıspanak yemeğni hafta da bir bol bol tüketebilirsiniz. Ayrıca kalori miktarı oldukça az olan ıspanak yemeği size daha çok dinçlik katacaktır.

Sebzeli yemeklerin yanı sıra sabah ve akşam egzerszi yapabilirsiniz. Bu egzersizler ile hem günlük aldığınız yağları eriteceksiniz. Hem de geçmişte aldığınız aşırı kiloları eritebileceksiniz. Kilo vermek oldukça kolaydır. Fakat hangi zayıflama yöntemlerini uyguladığınız da önemlidir. Ender Saraç gibi uzmanların tavsiyelerini dikkate almayı unutmayınız.

Yorum Ekle