Kükürtlü Sabun Ne İşe Yarar?

Kadınlar arasında konuşulduğunu sıkça duymuş olabilirsiniz. Özellikle cilt temizliğinde kullanılan bu sabun, çok fazla bilinmese de oldukça faydalıdır aslında.

Doğal bir sabunun içerisine, doğada kendi halinde bulunabilen kükürt eklenir. Böylelikle doğal bir cilt temizleyicisi elde edilmiş olur. Bu sabunu özellikle aktarlarda bulabilir, siz de cilt temizliğinde bu sabunu kullanabilirsiniz.

Kükürtlü Sabunun Faydaları Nelerdir?

Onlarca para vererek aldığınız cilt temizleme ürünlerden memnun kalmıyorsanız, hangisini denerseniz deneyin etkili olmuyorsa; bir de kükürtlü sabun kullanmayı deneyin. Zira cilt için faydaları, gözle görülür şekilde hissedilen bir sabun!

kükürtlü sabun

kükürtlü sabun

Fakat cildiniz kuruysa, sizin için çok da uygun bir sabun olmayacaktır. Cildi kurutma özelliğinden dolayı, yağlı ciltler için daha uygundur.

  • Sivilcelerle savaşan biriyseniz; kesinlikle bu sabunu denemelisiniz. Siz de bilirsiniz ki, sivilce karşıtı temizleyiciler önce sivilceyi dışa vururlar. Cildinizin arlında ne kadar sivilce varsa tamamen dışarı çıkar. Ve ürünleri kullandıkça kurur. Yani bu şekilde vaat edilir size. Fakat kükürtlü sabunda alt tabakada kalmış olan sivilceler, dışarı çıkartılmadan kurutulur. Yani sivilcelerinizi içten içten tedavi eden bir sabundur.
  • Sivilce gibi kadınların bir diğer sorunu da siyah noktalardır. Bu sabun sayesinde siyah noktalarınızdan da kurtulabilir, pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz
sabun

sabun

  • Cilt temizliği ve güzelliğinde bu kadar etkili olan sabun, aynı zamanda saç güzelliğinde de etkilidir. Saçlarınızda çok fazla dökülme problemi varsa ya da kepeklenme sorunu yaşıyorsanız, saçlarınızı bu sabunla yıkamaya alışın. Her iki sorun için de çözüm olacaktır.

Bir hususu tekrar belirtmekte fayda var: Kuru bir cildiniz varsa, bu sabunu kullanmak cildinizi tamamen kurutabilir. Bu nedenle, cilt temizliği ve saç problemleriniz için başka yollar denemeniz, sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Yorum Ekle