Ev Dekorasyonunda Mobilya Seçimi

Ev dekorasyonunda duvar boyası yapmak evin çehresini değiştirir. Bazı insanlar boya konusunda yenilikleri yıllık olarak yaparken, bazıları da boyama işlemini birkaç sene sonra yapmaktadırlar. Ev boyalarında oda renkleri ağırlıklı olarak tek renk seçiliyor olsa da son dönemlerde iki renk kullanımı da söz konusudur. Evlerdeki odaların renk seçimini yaparken evinizi hakkında bilgi sahibi olun.

mobilya

mobilya

Ev boyama işleminde iki renk seçimi yaparak odanızın geniş, aydınlık ve sıcak görünmesini sağlayabilirsiniz. Ev içerisinde boya oyunu yaparak evinizi daha geniş göstermek istiyorsanız, iki renkte birini komple olarak duvara uygulayabilirsiniz. Küçük metrekareye sahip evler bu yöntem sıklıkla tercih edilmiştir. Ev içerisinde çok küçük odaya sahipsiniz, açık renkler sayesinde bu alanlarını daha geniş gösterebilirsiniz.

Renk Seçimi Neden Önemlidir?

Bu konuda bilinen örneklerden  birisi beyazdan açık griye geçiş yapmak olmuştur. Ev dekorasyonunda açık gri çok fazla tercih edilen bir renk olmuştur. Dar bir odayı genişletmek için iki rengin koyu olanını tavanda uygulamanız mümkündür. Evlerinizde yüksek bir tavan varsa koyu rengi tavanda uygulamanız mekanda sıcak bir etki yaratır.  Ev dekorasyonunda tavan boyası ile duvar boyasının renginin bütünlük sergilemesi gerekir.

mobilya seçimi

mobilya seçimi

Ev içerisinde iki renk boya yapmak iste özellikle kombin hususuna dikkat etmelidirler.  Renk seçimini internet üzerinden araştırabilirsiniz. Ev dekorasyonunda yapılan yenilikler hakkında detaylı bilgi olmak, popüler dekorasyon fikirlerini görmek istiyorsanız internet üzerinden araştırmak gerekir.

Yorum Ekle