Basen Eritmenin Yolları

Basen yağlarını eritmenin zor olduğunu düşünüyorsanız oldukça yanılıyorsunuz demektir. Dikkat edeceğiniz birkaç püf noktası ve yapacağınız birkaç uygulama ile basenlerinizden kurtulmanız mümkün.

Basen Kürü

Öncelikle verilen kürü yalnız başına uygulamak sizin için bir çözüm olmayacaktır. Bu kürü uygularken aynı zamanda beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmeli ve bazı hareketler yapmalısınız.

basen

basen

İçeriğinde yağ parçalama özelliği bulunan elma, armut, portakal, greyfurt, limon, brokoli, havuç, kabak ve karalahana gibi gıda maddelerini tüketmeye özen gösterirseniz basen bölgeniz daha hızlı erir.

20 gram tarçın, 20 gram zerdeçal, 20 gram zencefili karıştırarak ağzı kapaklı cam bir kabın içerisine koyun. Akşam yatmadan 3 saat önce 1 su bardağı yoğurdun içerisine 1 tatlı kaşığı koyarak karıştırın. Bu karışımı yedikten sonra bir şey yemeyin. Uyuyana kadar 1 lt. su içmeye özen gösterin. Haftada 2 gün uygulayarak basenlerinizden kurtulabilirsiniz. Hızlı yağ yakımı için ürünlerin miktarını arttırmak vücudunuzda başka olumsuz sonuçlara neden olabilir. Bu sebeple ölçülerin dışına çıkmamalısınız.

basen eritme

basen eritme

Bu kürün yanı sıra basenlerinizi eritmek için oldukça basit bir hareket uygulayabilirsiniz. Yerde kedi pozisyonu aldıktan sonra bir bacağınızı geriye ve yukarı doğru kaldırın bu süreçte yüzünüz de dik bir şekilde karşıya bakmalı. Bacağınız gergin bir şekilde dururken 20 ye kadar sayın ve bacağınızı geri çekin. Aynı hareketi bir sağ bir sol bacak olacak şekilde 5’er kere tekrarlayın.

Yorum Ekle