En Korumacı 7 Köpek Irkı

Sadık bir yakın arkadaş bulmak, yaşamı boyunca sizi koruyacak güvenilir bir ortak keşfetmek zordur. Konuşamasa bile bir köpeğin dostluğu, sadakati, sevgiyi ve ilgiyi dinleyen kulakları vardır. Bunun ötesinde, köpeklerin en önemli özelliği sahipleri için güvenlik ve koruma hissi verme yeteneğidir. İşte size korkusuzluğa, bağlılığa ve korumak için ne gerekiyorsa yapmaya istekli 7 köpek ırkı…

Doberman

Doberman

1)  Doberman Pinscher

Doberman pinscher sessiz, atletik bir ırktır. Kompakt, kaslı ve güçlü yapısı, herhangi bir ev için mükemmel bir koruyucudur.

rottweiler

rottweiler

2)  Rottweiler

Rottweiler fiziksel olarak güçlü ve korkusuz bir ırktan olup, hem birinci sınıf kalkan hem de sakin bir arkadaş olarak işlev görür.

kaniş

kaniş

3)  Kaniş

Sürpriz olabilir, fakat kanişler büyük bir koruma kabiliyetine sahip safkan türüdür. Hiç kimse öfkeli bir kaniş ile karşılaşmak istemez.

avustralya çoban

avustralya çoban

4)  Avustralya Çoban

Avustralya çobanları koruma, narkotik ve polis yardımcılığı ile tanınan çok yetenekli bir cinstir. Bu gibi becerilerle, bir sahibin asla endişelenmesi gerekmez.

mastiff

mastiff

5)  Mastiff

Sevecen ve sosyal olarak bilinen dev bir ırktır. Genellikle korumaya katılan bu dev köpekler, saldırganlara karşı korkusuzdur. Onun devasa boyutu ve cesur kişiliği her sahibinin güvende hissetmesini sağlayabilir. Ancak, çocukları cezp etmek için en iyi seçenek olmayabilirler.

köpek

köpek

6)  Avustralya Sığır Köpeği

Bu itaatkâr ırk, enerjisi ve güvenilirliği ile bilinir. Korumakta ve rekabetçi itaat konusunda çok yetenekli olup ideal koruyucu köpeklerdir.

Alman Çoban Köpeği

Alman Çoban Köpeği

7)  Alman Çoban Köpeği

Dünyanın en iyi polis ve askeri ırklarından biri olarak kabul edilen Alman Çoban, dövüşemeyen bir bekçi köpeğidir, belki de ne kadar ürkütücü göründüğünün farkında. Çok yönlü yapısı, sosyal bir evcil hayvan ve sadık arkadaş olmasını sağlar.

Yorum Ekle