Basenlerden Nasıl Kolay Şekilde Kurtulabilirsiniz

Diyet yapsanız dahi çoğu zaman basenlerden kurtulamazsınız. Basenlerinizi yok etmek için bazı püf noktalarına dikkat etmeli ve yaşamınızı değiştirmelisiniz. İlk olarak yürüyüş yapmalı ve bacaklardaki kan dolaşımını hızlandırmalısınız. Yürüyüşle birlikte kalça ve basen hareketlerine de ağırlık vermeyi unutmamalısınız. Pilates topundan yararlanarak basen kısmınızdaki yağları yok edebilirsiniz.

basen

basen

Basen Yağlarından Kurtulmak için Yöntemler

Basenli bir beden yapısına sahipseniz mutlaka sağlıklı beslenmelisiniz. Yüksek kalorili yiyeceklerden uzak durmalı ve sebze ağırlıklı beslenmelisiniz. Bitkisel çayların yanı sıra günde iki litre su tüketin. Somon, uskumru ve ringa balığı gibi omega-3 açısından yüksek vitaminli beslenme programı uygulamalısınız. Balık yağları diğer yağlar gibi vücutta depolanmaz. Metabolizmanızın hızlanması için günde iki fincan yeşil çay tüketmeye özen gösterin.

Yüzmek ise tüm bedeni çalıştıracağı gibi basen yağlarını da yok eder. Vücudunuzu sıkılaştırır ve solunum sistemini de güçlendirir.

basen eritme

basen eritme

Pedal çevirmek ise bacak ve basen yağlarınızın kaybolmasını sağlar. Bisiklet ile yağlarınızı yok edebileceğiniz gibi bedeninizi de kısa sürede forma sokarsınız.

Basenlerinizde selülit varsa kahve ve asitli içeceklerden kaçınmalısınız. Gün içinde su tüketimini artırmalı ve sağlıklı bir beslenme programı uygulayarak azim etmelisiniz. İstikrarlı bir program uyguladığınız zaman kalça, basen yağlarınızı kısa süre içinde yok edersiniz. Önemli olan hayatınızdaki zararlı alışkanlıkları çıkarmak ve sağlıklı gıdalardan oluşan bir menüyü hayatınıza dahil etmektir.

Yorum Ekle